Başkan Kangal, 'çirkin saldırıya itiraz ediyoruz'

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal partisinin İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile polis arasında çıkan sözlü tartışmaya, yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Dilara Mengünoğul

Ankara’da Somalililere ait iş yerlerinden birinin tabelası kaldırılmak istenirken, DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile bir polis arasında sözlü tartışma yaşandı.

Yaşanan tartışma ile ilgili yazılı basın açıklaması yapan DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal şu ifadelere yer verdi; 'Bugün, DEVA Partisi’nin tüm Türkiye’deki teşkilatı olarak basın açıklamasında bulunuyoruz.

Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz.

Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan, genel merkezimizde konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştılar. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere; Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır. 

Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir.

Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Değerli basın mensupları, Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz.

Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz.

Bizler, DEVA Partisi Elazığ İl Teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz.Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz. Hepinizi saygıyla selamlıyoruz' dedi.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER