Başkan Şerifoğulları'ndan müjde

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, üç ay süresince abonelerden su tüketim bedeli alınmayacağını duyurdu.

Başkan Şerifoğulları'ndan müjde
Güncel
Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, üç ay süresince abonelerden su tüketim bedeli alınmayacağını duyurdu.

Haber Editörü: Tuba Uyur

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, katıldığı özel bir televizyon programında yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından şehrin yaralarının sarılması adına tüm güçleriyle seferber olduklarını ifade ederek,

"Ben buradan müjdeyi vermek istiyorum. Mart ayı Belediye Meclisimizde gerekli kararı alarak depremin olduğu 24 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere üç ay süresince abonelerimizden su tüketim bedeli almayacağız.

Sosyal belediyecilik ilkemizle vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmaya katkı sağlayacak bu müjdeyi hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum. Ön ödemeli kartlı su sayacı kullanan abonelerimiz de bu imkandan yararlanacaklar. Bir aylık su tüketim bedelinin Elazığ Belediyesine toplam maliyeti 3.5, 4 milyon TL’dir. Ama vatandaşımızın canı sağ olsun. Biz elimizden geleni yapacağız. Vatandaşlarımızdan aldığımız destek, onlara hizmet olarak geri dönecektir. Doğalgaz şirketi AKSA’dan da bu yönde bir karar bekliyoruz." dedi.

Son Güncelleme: 21 Şubat 2020 09:30

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 2

  • AHMET GÜL | 21 Şubat 2020 10:26

    3 ay sonra su sayaçları okunduğu zaman 3 aylık toplu faturamı gelecek

  • YAVUZ YILMAZ | 21 Şubat 2020 09:59

    Başkanımıza bu konuda çok teşekkür deriz ancak A.pasa mah.273.sk.kalan ,baraj yapi kooperatifi ki abbdullah paşanın ilk binası, yesil başaklar nesil yapı yani arı büfeye kadar olan zaten 15,20 binada çok hasarlı batı sitesi gibi kentsel dönüşüme alinmadı. Kısa sürede burası içinde birşeyler yapması gerekiyor ya kentsel dönüşüme girsin yada yıkın biz bu binalarda hala oturuyoruz. bizi ölüme terk etmeyin lütfen ömrüm buyunca bi evim olacaktı halada banka borcu bitmemiş yazık bize.

DİĞER HABERLER