BDDK kur manipülasyonları için harekete geçti

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kurdaki olumlu seyri manipüle etmeye çalışan kişiler için harekete geçti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Tuba Uyur

BDDK’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kurdaki olumlu seyri manipüle eden ve kötü amaçlı paylaşımlarda bulunan kişilerin yakından takip edileceği ve suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

BDDK, görsel ve basılı yayın organlarından yaptığı açıklamada sosyal medya hesapları üzerinden kurdaki olumlu hareketliliği manipüle etmek etmeye yönelik girişimlerde bulunan kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağını bildirdi.

MANİPÜLE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR

BDDK tarafından yapılan açıklamada, sosyal medya hesapları üzerinden kur hareketlerindeki olumlu seyri manipüle etmeye yönelik girişimlerde bulunan kişiler olduğunun gözlendiği belirtildi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

BDDK sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu kişilerle ilgili gerekli incelemeler yapılarak haklarında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağını belirterek, "Kurumumuz bu ve benzeri girişimleri yakından takip etmektedir" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: AA

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER