Biyogaz Enerji Tesisi yapım çalışmaları yerinde incelendi

Ak Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Metin Bulut beraberindeki heyet ile birlikte Biyogaz Enerji Tesisi'nin yapım çalışmalarını inceledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Biyogaz Enerji Tesisi yapım çalışmaları yerinde incelendi
Ak Parti MKYK Üyesi ve Milletvekili Metin Bulut beraberindeki heyet ile birlikte Biyogaz Enerji Tesisi’nin yapım çalışmalarını inceledi.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Hasan Bak

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Elazığ Ticaret Borsası Başkan Vekili Adem Akbulut ve beraberindeki heyet, çok ortaklı yapı ile faaliyetlerini sürdürecek olan, bütünüyle çevreci yenilenebilir enerji ile 3Mw üretim kapasitesine sahip Biyogaz Enerji Tesisi’nin yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

SİYASİLERİMİZİN DESTEĞİNİ ÜZERİMİZDE HİSSETMEK ÇOK ÖNEMLİ

İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan; “Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve paydaşlarımızla çok ortaklı bir yapı oluşturarak 3Mw elektrik üretme kapasiteli Biyogaz Enerji Tesisi ve beraberinde tesisin atıklarından orgenamineral gübre üretmek adına 8 Milyon Euro’luk bir yatırımı ilimize kazandırmak üzereyiz. Biyogaz tesisimiz %80 tamamlanmış durumda. Geçtiğimiz ayın sonunda da geçici kabulü gerçekleşerek Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’ndan lisansımızı aldık. Siyasilerimizin desteğini üzerimizde hissetmek çok önemli” dedi.

İLİMİZE HAYIRLI OLSUN

Ak Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut yaptığı değerlendirmede; “Çevreci teknolojilerle donatılmış bu güzide yatırımı ilimize kazandıran tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz. Şehrimizde bu tip yatırımların artması temennilerimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Bölgemize örnek teşkil eden bu yatırımın Besi OSB’mizle entegre olarak ilimiz kırmızı et üretimi ve yenilenebilir enerji üretimi noktasında ciddi katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Hayırlı olsun.” İfadelerinde bulundu.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER