'Biz ekonominin kitabını yazdık'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirenlere 'Biz ekonominin kitabını yazdık, evelallah, yazmaya da devam ediyoruz' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Biz ekonominin kitabını yazdık'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirenlere 'Biz ekonominin kitabını yazdık, evelallah, yazmaya da devam ediyoruz' dedi.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Memur-Sen tarafından düzenlenen bir programa katılan Erdoğan, dün, Çanakkale'deki 18 Mart Köprüsü'nün son tabiyesinin vidalarının sıkıldığını hatırlattı. 

Köprünün karadan karaya uzunluğunun 4 bin 200 metre olduğunu, açılışının da 18 Mart'tan önce yapılacağını söyleyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bir zamanlar feribotların havalar bozuk olduğu zaman çalışamadığı Çanakkale'de bu köprüden 6 dakikada karşıdan karşıya geçeceğiz. Peki bu nasıl yapıldı? Bu parayı nereden buldunuz? Evet söyleyeyim. Burası 2 milyar 400 milyon avroya çıkmış olan bir köprü. Ve bunu biz 'yap-işte-devret'le inşallah 12 yıl sonra bu köprü kime kalacak? Devlete, Millete kalacak. Ama bunların kafası bunu basmaz. Diyor ki 'Nasıl yaptınız bunu?' İşte böyle yaptık. Türk firmalarıyla Kore iş birliğiyle yaptık. Birçok yatırımlarımızı böyle gerçekleştirdik. Hala gerçekleştiriyoruz. Şu anda burada 5 bin kişi çalışıyor. 'Millet aç' diyor. Bu 5 bin kişi burada çalışıyor. Ve buradan hepsi ücretlerini alıyor. Bu mesele ekonomide kafanız nasıl çalışıyor buna bakıyor. İşte biz bu noktada ekonominin evelallah kitabını yazdık, yazmaya devam ediyoruz.'

Erdoğan,  "Büyük Türkiye Buluşması"nda bir kez daha kendileriyle beraber olmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirerek, ahde vefaları ve muhabbetleri için Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Memur-Sen Yönetim Kurulu'na teşekkür etti.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER