Bozdağ'dan askerlik yapacaklara müjde!

Bekir Bozdağ büyük bir müjde verdi

Bozdağ'dan askerlik yapacaklara müjde!
Güncel
Bekir Bozdağ büyük bir müjde verdi

Haber Editörü: Son Dakika 23

Başbakan Erdoğan'ın dün Ankara'da katıldığı Yurt Dışı Türkler Dayanışma Kurulu toplantısında gündeme getirdiği dövizli askerlik konusunda ilk açıklama bugün Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan geldi. Bozdağ'ın açıklamasına göre yapılacak ilk Bakanlar Kurulu toplantısında dövizli askerlik için fiyat indirimine gidilecek.
 
Başbakan Erdoğan, dün katıldığı Yurt Dışı Türkler Dayanışma Kurulu toplantısında  salonda bulunanlara dövizli askerlik konusunda ne kadar bedel alınmasını istediklerini sordu. Salondaki 5000 avro tekliflerine Erdoğan biraz insaflı olun sözüyle gülerek cevap verdi. Yurt dışından gelen temsilciler, sürenin 38 yılı geçtiğinde vatandaşlıktan çıkarılmanın söz konusu olduğunu ve işsiz gençlerin de göz önüne alınarak bir bedel belirlenmesini söylediler.
 
Erdoğan salondakilerden adil bir yaklaşım beklediğini ifade etti. Erdoğan, "İşsizler için ona az bir para mantığıyla hareket edersek, o zaman onlardan hiç para almamamız lazım. Bu kez de ücret alınanların haksızlığa uğrayacağını düşünüyorum. Oradan elde edilen rakam Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından şehit aileleri, gaziler ve çeşitli hayır kuruluşları için kullanılacağını da düşünmek lazım." açıklamasında bulundu.
 
10.000 avro bedel ödeyerek dövizli askerlikten yararlananlar için daha düşük bir bedel belirlenirse, daha önceden ödeme yapanlara iade olacak mı sorusuna Erdoğan, hukuksal açıdan bakarsak böyle bir hak kanunlarda yer almıyor cevabını vererek bu konuda değerlendirmeler yapılarak karar verileceğini açıkladı.
Son Güncelleme: 18 Haziran 2013 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER