Bu telefonlarda WhatsApp çalışmayacak!

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, 1 Kasım'dan itibaren bazı Android ve iOS cihazlarını desteklemeyi bırakacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Bu telefonlarda WhatsApp çalışmayacak!
Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, 1 Kasım'dan itibaren bazı Android ve iOS cihazlarını desteklemeyi bırakacak.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Uygulamayı kullanmaya devam etmek için kullanıcıların WhatsApp uygulamasını destekleyen yeni bir cihaz almaktan başka çareleri kalmıyor. Edinilen bilgilere göre, kullanıcılar, tüm sohbetleri ve medyayı korumak için yeni cihaza geçmeden önce sohbet geçmişlerini yedekleyebilecekler.

İŞTE WHATSAPP'IN ÇALIŞMAYACAĞI TELEFON MODELLERİ

Android
Android 4.0.4 ve daha eski sürümlerde çalışan cihazlar, mesajlaşma uygulamasını desteklemeyi bırakacak. WhatsApp kullanamayacak bazı popüler Android cihazlar arasında Samsung Galaxy SII, Galaxy S3 mini, Optimus L5 Dual, Optimus L4 II Dual, Optimus F7, Optimus F5 ve daha fazlası yer alıyor.

iOS
WhatsApp'ı çalıştırmak için minimum gereksinim, iOS 10 ve daha yeni sürümlerle sınırlı olacak. iOS 10'dan daha eski işletim sistemlerinde çalışan hiçbir iPhone 1 Kasım'dan itibaren çalışmayacak. iPhone 6S, iPhone 6S Plus, Apple iPhone SE (1. nesil) gibi cihazlar mesajlaşma uygulamasını desteklemeyi bırakacak.

Android ve iOS kullanıcılarının haberimiz sonrası telefonlarına gerekli güncellemeleri yapması gerekecek. 1 Kasım sonrası gerekli düzenlemeler yapılmamış telefonlarda WhatsApp uygulamasının kullanılması mümkün olmayacak.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER