Çanakkale şehitleri sergisi açıldı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi Kurucu Başkanı Bayram Akdemir ve Malatyapark AVM tarafından Malatya'da Çanakkale Şehitleri konulu bir fotoğraf sergisi açıldı.

Çanakkale şehitleri sergisi açıldı
Malatya
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi Kurucu Başkanı Bayram Akdemir ve Malatyapark AVM tarafından Malatya'da Çanakkale Şehitleri konulu bir fotoğraf sergisi açıldı.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi Kurucu Başkanı Bayram Akdemir ve Malatyapark AVM tarafından Malatya’da Çanakkale Şehitleri konulu bir fotoğraf sergisi açıldı.

Malatyapark AVM deki açılan sergiye Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya girişim Grubu Yönetim Kurulu Onursal Başkanı Mehmet Kavuk, Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Bayram Akdemi ile kalabalık bir topluluk katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi Kurucu Başkanı Bayram Akdemir, Bu serginin açılmasına vesile olan Malatya Park yönetim kuruluna teşekkür ederek ,” Çanakkale’de savaş esnasında metrekareye 6 bin kurşun düşmesine rağmen atalarımızın bizlerin bağımsız ve özgür yaşayalım diye canlan pahasına topraklarımızı vatan yapan, milli birlik ve bütünlüğümüz korunması için canlarını veren tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize rahmet diler, sağ olan gazilerimize sağlıklı günler dilerim. Çanakkale geçilmez demişlerdi atalarımız İman varsa imkan da vardır demişlerdi Çanakkale’de. Atalarımız Türk milletinin yeniden diriliş yeri demişlerdi Çanakkale’ye... Bu gün bizlerde tarihe şahitlik eden fotoğraflarla açılışını yaptığımız, burada sergilediğimiz fotoğraflarla Çanakkale Savaşlarında atalarımızın o zamanki imkansızlıklara rağmen savaştığımız ülkelere karşı nasıl mücadele verdiklerini, Çanakkale’de nasıl insanlık dersi verdiklerini 15-16 yaşlarında tüyü bitmemiş gençlerin okullarını bırakarak bu ülke için savaşmalarını bu sergiyle halkımıza sunmaya çalışacağım" diye konuştu. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından açılışı gerçekleşen sergide, protokol üyeleri ve katılımcılar yer alan fotoğrafları bir süre gezerek inceledi.

Son Güncelleme: 17 Mart 2017 16:50

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER