Çocuklar Lunaparkla Tanıştı

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çeşitli mahallelerdeki ilkokul öğrencilerini lunaparka götürerek, gönüllerince eğlenmelerini sağladı.

Çocuklar Lunaparkla Tanıştı
Güncel
Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çeşitli mahallelerdeki ilkokul öğrencilerini lunaparka götürerek, gönüllerince eğlenmelerini sağladı.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube ekipleri, kentin dezavantajlı mahallelerindeki çocuklara yönelik düzenlediği 'Balon tiyatrosu' ve 'Çocuk ve gençlerin mutluluğu için el ele' projeleri kapsamında bugüne kadar hiç lunaparklara gitmemiş ilkokul çocuklarını bugün lunaparka götürdü. İlk gün Ataşehir Mahallesi'ndeki lunaparka götürülen 100 öğrenci, polislerle birlikte çarpışan otomobil, dönme dolap ve hızlı trene binerek gönüllerinde eğlendi.
 
Elazığ Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ufuk Şahin, projeleri kapsamında haftanın belirli günleri 400 öğrenciyi lunaparkla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi. Şahin, şöyle dedi: "Bunun dışında da bu hafta içinde salı ve perşembe günleri 200 lise öğrencimizle Zafran Mesire Alanı'nda piknik yapmayı planlıyoruz. Amacımız; burada öğrencilerimize yavrularımıza hem devletin sıcak yüzünü göstererek, onlarla kaynaşmak hem de bu çocuklarımız dezavantajlı mahallelerde okuyan çocuklar belki hayatlarında hiçbir zaman lunaparka gelmemiş olan yavrularımız onları eğlendirmek. Onları bir nebze de olsa eğlendirebiliyorsak ve onların mutlu olmasına katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bize diyoruz."
 
Gönlünce eğlenen ilkokul 4'üncü sınıf öğrencisi Yiğit Emir Boştaş, daha önce hiç lunaparka gitmediğini belirterek, korku trenine inmek istediğini söyledi. Tayfun Yüksel ise, lunaparka geldiği için çok mutlu belirterek, çok eğlendiğini belirtti.
Son Güncelleme: 23 Eylül 2013 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER