Dalağı kargoda kayboldu!

Yalova'da bir kişinin dalağı, ameliyatla alınıp, hastalık nedeninin belirlenmesi için İstanbul'a gönderildiği sırada kargoda kayboldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Dalağı kargoda kayboldu!
Yalova'da bir kişinin dalağı, ameliyatla alınıp, hastalık nedeninin belirlenmesi için İstanbul'a gönderildiği sırada kargoda kayboldu.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Yalova'da Ahmet Kıral, geçen yıl karın ağrısı şikayetiyle Çiftlikköy ilçesindeki özel bir hastaneye başvurdu. Gerekli muayeneleri yapılan Kıral'a, 'dalak büyümesi' teşhisi konularak ameliyat olması gerektiği söylendi.

10 Kasım 2020'de ameliyat olan Kıral'ın dalağı alındı. Hastalık nedeninin belirlenmesi için dalağın, İstanbul'a patoloji servisine gönderilmesine karar verildi. Kıral da ameliyattan 2 gün sonra taburcu oldu, kendisine patoloji sonuçlarının 15 gün içerisinde çıkacağı söylendi.

DALAĞI ÇÖPE ATMIŞLAR

15 gün geçmesine rağmen sonuçların gelmemesi üzerine Kıral'ın oğlu Ünal Kıral, hastaneye giderek durumu öğrenmeye çalıştı. Hastaneye yetkilileri, alınan dalağın gönderdikleri kargo şubesinde kaybolduğunu söyledi.

Kaybolan dalak ile ilgili Ahmet Kıral, 29 Ocak'ta savcılığa suç duyurusunda bulundu, İl Sağlık Müdürlüğü de soruşturma başlattı.

Başlatılan soruşturmada özel hastanenin dalağı 'standart' kargo seçeneğiyle gönderdiği, paketin taşıma sırasında zarar gördüğü ve bu nedenle çöpe atıldığı tespit edildi.

Konuyla ilgili incelemesini tamamlayan İl Sağlık Müdürlüğü, özel hastaneye 3 bin lira idari para cezası verdi.

Ayrıca Adli Tıp Kurumu tarafından savcılığa sunulan raporda, dalağın 'standart' kargo seçeneği ile gönderilmesinin tıbben uygun olduğu belirtildi.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER