'Değişim Eğitimle Başlar' sloganıyla öğrencilerimizle buluşacağız

Bahçeşehir Kolejinde yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi öğretmenlere yönelik konferans düzenlendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Değişim Eğitimle Başlar' sloganıyla öğrencilerimizle buluşacağız
Bahçeşehir Kolejinde yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi öğretmenlere yönelik konferans düzenlendi.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Tuba Uyur

Düzenlenen konferansta açıklamalarda bulunan Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Hale Güneş,kampüslerinin fiziki ve hijyen tedbirleri kapsamında yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır olduklarını ifade ederek,Türkiye genelinde yaklaşık 4500 birinci sınıf öğrencisinin, yaklaşık yüzde 98’i temel okuma yazma becerilerinde kazanım elde ettiklerini vurguladı.

Bahçeşehir Koleji Genel Müdür Yardımcısı Hale Güneş yeni eğitim ve öğretim dönemine hazır olduklarını belirterek “Bahçeşehir kampüsümüz yeni döneme hazır. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz yeni dönem için oldukça heyecanlılar. Uzun bir aradan sonra artık yüz yüze eğitime 6 Eylül’de başlıyoruz. Tüm kademelerdeki öğrencilerimiz okulları ile buluşacaklar.Pandemi gibi çok zorlu bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde öğretmenlerimiz de öğrencilerimizde yüz yüze eğitimi özlediler. Ancak geçtiğimiz bire buçuk yıl gibi bir süreçte Bahçeşehir koleji olarak, öğrencilerimizin akademik ve sosyal beceriler anlamında hiçbir eksiği kalmadan süreci tamamladık.

Öğrencilerimiz bu süreci uzaktan eğitimle online bir şekilde öğretmenlerimiz ile birlikte yürüttüler. Özellikle kişiye özgü dijital öğrenme platformumuzla uzaktan eğitimi sürecinde öğrencilerimizin kendi hızlarında ve kendi öğrenme alanlarında onlara destekte de bulunduk. Birinci sınıf öğrencilerimizde okuma yazma süreci nasıl olacak konusunda veliler endişeli. Ancak geçen yılın son döneminde Türkiye genelinde yaklaşık 4500 birinci sınıf öğrencilerimiz, yaklaşık yüzde 98’i temel okuma yazma becerilerinde bu kazanımını elde ettiler. Bu kazanımlar bizler için oldukça sevindirici bir durum. Çünkü öğrencilerimiz pandemi gibi zorlu bir süreçte, analitik düşünme, problem çözme analiz uygulama ve değerlendirme bazında donanımlı kazanımlar elde etti. Bahçeşehir koleji değişim eğitimle başlar sloganı ile yeni dönemde ana okuldan itibaren ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizi iklim krizi müfredatıyla buluşturuyoruz. Öğrencilerimizin farkındalığını artırıp bu konudaki çalışmalarına yön vermek istiyoruz. Tekrardan yeni öğretim yılı tüm dünyaya ve Elazığ’a hayırlı olsun ”ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER