Diyarbakır'da kayyum tarafından yaptırılan karpuz heykeli tartışma yarattı

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı karpuz içindeki çocuk ve kadayıf tepsisi gösteren adam gibi heykeller büyük tartışma yarattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Diyarbakır'da kayyum tarafından yaptırılan karpuz heykeli tartışma yarattı
Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı karpuz içindeki çocuk ve kadayıf tepsisi gösteren adam gibi heykeller büyük tartışma yarattı.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Hasan Bak

CHP Diyarbakır İl başkanı Gönül Özel, "Sosyal hizmetlerinin önü kuyruklarla doluyken, bir gıda kolisi için parti önlerinde o kadar insan kuyruk oluştururken bu çok gereksiz bir harcamadır" derken, özellikle karpuz içindeki çocuk heykelini paylaşan bazı sosyal medya kullanıcıları "Korku filmi gibi" yorumunda bulundu.

Kayyum yönetimindeki Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, havalimanı kavşağındaki parka dört heykel yerleştirdi. Halay çekenler, kadayıf tepsisini gösteren adam, hasır bileziği ve zincirle karpuzun içindeki çocuk şeklinde tarif edilebilecek heykeller tepkilere neden oldu. CHP ve DEVA Partisi Diyarbakır il başkanları dikilen heykellere tepki gösterdi.

CHP'Lİ İL BAŞKANI: ÇOK GEREKSİZ BİR HARCAMA

CHP Diyarbakır il başkanı Gönül Özel, "Havalimanı girişine yapılan bu heykeller tamamıyla israftır. İnsanlar yoklukla cebelleşirken ve her gün kaymakamlıkların, sosyal hizmetlerin önü kuyruklarla doluyken bir gıda kolisi için parti önlerinde o kadar insan kuyruk oluştururken, bunların oraya heykel dikmesinin hiçbir anlamı yok. Diyarbakır karpuzunun, kadayıfının meşhur olduğunu herkes biliyor. İnsanlar oradan geçerken ne kadar değerlendirebilecektir onu. Bu çok gereksiz bir harcamadır. Yine kentin belli yerlerine palmiye ağaçları dikildi, dünyalarca para verildi ama ağaçların yarısından fazlası kurudu. Bunların hepsi israf" ifadelerini kullandı.

MALİYETİNİ KAMUOYUYLA PAYLAŞACAK MISINIZ?

Sözcü'nün haberine göre Diyarbakır'daki heykellere tepki gösteren bir diğer isimse DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen oldu. Ülsen "Alem karpuz görsün görmesine de acaba bu mimarı facia ürünü peyzaj çalışmasının maliyetini kamuoyu ile paylaşacak mısınız? Belki sadece karpuz heykellerine ne kadar harcadığınızı söylersiniz?" dedi.

KORKU FİLMİ GİBİ

Kayyum tarafından yaptırılan heykellerden özellikle karpuz içindeki çocuk figürü sosyal medyada çok konuşulurken, bazı kullanıcılar "Ne bu, korku filmi gibi" gibi yorumunda bulundu.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER