'Ekmeğin gramajını düşürmek hiçbir şeye sığmaz'

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, ekmeğe yapılan zam ile ilgili açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Ekmeğin gramajını düşürmek hiçbir şeye sığmaz'
Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, ekmeğe yapılan zam ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Tuba Uyur

İl Başkanı Akın, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Elazığ’da belki AKP’li idareciler, bir şey satın alırken fiyatına bakmadan alıyor ama bu memlekette aldığı ekmeğe ödediği ücreti hesaplayan ayın sonunu nasıl getireceğini düşünen insanlar var. Siz bir insanın haberi olmadan yediği açık ekmeğin gramajını 320 gramdan 250 grama düşürüyorsanız, yani yaklaşık yüzde 25 düşürüyorsanız bu hiçbir şeye sığmaz. Maalesef vatandaşı vergilerle zamlarla ezen, kendilerine en lüks makam araçlarını alıp, en lüks odalarda oturan, ancak vatandaşın yediği ekmeğin gramajını düşüren bir iktidar ile karşı karşıyayız. Bu tutum tahammül sınırlarını aşmıştır.

"VATANDAŞIN SOFRASINA EKMEK KOYMUYORSANIZ, BARİ AŞIRMAYIN"

Vatandaşın sofrasına ekmek koyacağı yerde, gramaj düşüren tabiri caizse aşıran mantıktaki idareciler vatandaşı değil kendini kandırıyor. Alınan bu yanlış karar bir an önce düzeltilmelidir. Ekmeğin gramajı tekrardan yükseltilmelidir. Ekmek zammı geri çekilmelidir. Elazığlı vatandaşın deprem, pandemi, ekonomik kriz, konut sorunları derken artık takatinin kalmadığını görüyoruz. Vatandaşı bu kadar mağdur eden AKP’li yöneticiler vatandaşın huzuruna nasıl çıkıyorlar, anlamak maalesef mümkün değil.

ELAZIĞ BELEDİYESİ BİR AN ÖNCE HALK EKMEĞİ GERİ GETİRMELİDİR! HALKA UCUZ EKMEK ARZ ETMELİDİR!

Yerelde Elâzığ Belediye Başkanlığı ağırlığını ortaya koyup halk ekmeği devreye sokmalıdır ve vatandaşa ucuz ekmek arz etmelidir. Hali vakti yerinde olmayan vatandaşa hizmet etmeyi bir görev bilmelidir.

"VATANDAŞIMIZIN YAŞADIĞI TÜM MAĞDURİYETLERİ GİDERİP, HAKLARINI İADE EDECEĞİZ"

Elazığ’a en güzel hizmetleri biz güzel ahlakla, dürüstlükle, samimiyetle, bilgi ve tecrübe ile yaptık ve inşallah yine yapacağız. Özü sözü bir olan dürüst başkanlarımız inşallah en güzel hizmetlere imza atacak. Vatandaşlarımızı her konuda mağdur eden AKP’nin vatandaştan aldığı her şeyi vatandaşımıza geri vereceğiz bunun teminatını buradan vermek isterim.”

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER