Elazığ'da akıllı ulaşım dönemi

Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla toplu ulaşımda kapsamlı bir düzenlemeyi hayata geçirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Elazığ'da akıllı ulaşım dönemi
Elazığ Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak amacıyla toplu ulaşımda kapsamlı bir düzenlemeyi hayata geçirdi.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Tuba Uyur

Elazığ Belediyesi tarafından teknolojik altyapıya dayalı olarak hayata geçirilen Akıllı Toplu Ulaşım Sistemi kapsamında, kioks cihazları, Akıllı Duraklar ve Akıllı Ulaşım Sihirbazı ile yolculara kolaylık kazandırıldı.

"KİOKS CİHAZLARI ŞEHRİN 17 NOKTASINDA"

Şehrin 17 noktasında kurulan kioks cihazları vatandaşların hizmetine sunuldu. Vatandaşlar, kioks cihazları aracılığıyla 7/24 hem nakit hem kredi kartı ile kart satın alma, bakiye dolum ve kart vizeleme işlemi yapabilecek.

"AKILLI DURAK SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ"

Yolcuların zamanlarını verimli kullanmalarına olanak sağlayan sistem doğrultusunda şehrin 4 ayrı noktasında Akıllı Durak kurulumu gerçekleştirildi. Düzenleme doğrultusunda, Öğretmenevi, Elazığ Belediyesi Otobüs Amirliği, Yeni Camii, Fethi Sekin Şehir Hastanesi, kurulan akıllı duraklar aracılığıyla vatandaşlar duraktan geçecek araçların kaç dakika içerisinde durağa varacağını takip edilebilecekler.

"AKILLI ULAŞIM SİHİRBAZIYLA VATANDAŞA KOLAYLIK"

Vatandaşlar web sayfası üzerinden, www.elazigkart.elazig.bel.tr adresi üzerinden, online bakiye yükleme-sorgulama ve kart vizeleme işlemlerini yapılabilecek. Uygulama üzerinden ayrıca kart satın alım merkezlerinin konumları, toplu ulaşım araçlarının konumları, güzergahları ve hareket saatleri takip edilebilecek.

Google Play veya App Store’a ‘Elazığ Ulaşım’ yazarak indirilecek uygulama ile bakiye sorgulama, bakiye dolum ve kart satın alım merkezlerinin konumları, toplu ulaşım araçlarının konumları, güzergahları ve hareket saatleri takip edilebilecek.

Yine uygulama üzerinde yer alan NFC temassız bilet al seçeneği ile şehir içi hatlarda geçerli tek kullanımlık bilet satın alınabilecek, QR bilet seçeneği ile ise tek kullanımlık karekod bilet satın alarak temassız bir şekilde seyahat edilebilecek.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER