Elazığ'da Dekoratif Aydınlatma

Elazığ'da Aydınlat Direkleri Dekoratif Direkler ile Değiştirildi

Elazığ'da Dekoratif Aydınlatma
Güncel
Elazığ'da Aydınlat Direkleri Dekoratif Direkler ile Değiştirildi

Haber Editörü: Son Dakika 23

Elazığ Belediyesi tarafından şehre kazandırılan dekoratif aydınlatma direkleriyle ışıklandırma sistemleri yenileniyor. Dekoratif aydınlatmaların kullanıldığı Vali Fahri Bey Caddesi, İstasyon Caddesi, Harput Yolu, Yunus Emre Bulvarı, Yahya Kemal Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Gazi Caddesi farklı bir görünüm kazandı.
 
10 metre uzunluğunda ve konuma göre 20-30 metre aralıklarla yerleştirilen dekoratif armatürlerden bazıları çift yönlü olarak, hem yol hem de yayaların kullandığı alanlara buz beyazı renginde ışık veriyor. Şehrin batısında bulunan Malatya Caddesi'ne geçen yıl yerleştirilen renkli aydınlatma direkleri beğenilmiş, özellikle akşam saatlerinden itibaren çevre yolunu kullananlar, seyretmekten çok hoşlanmıştı. Şehrin doğu girişine de dekoratif aydınlatma direkleri yerleştirme işlemini tamamlayan belediye ekipleri, önümüzdeki günlerde elektrik verecek.
 
Çalışmaları inceleyen ve Vali Fahri Bey Caddesi'nde bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Fen İşleri Müdürü Harun Reşit Polat'tan bilgi aldı. Polat, "Çalışmalarımız yaklaşık üç ay önce başlamıştı ve şu anda da kısım kısım direklere enerji veriliyor. Vali Fahri Bey Caddemiz'e 76, İstasyon Caddemiz'e de 94 adet aydınlatma direği yerleştirdik. Yakın bir zaman içerisinde gerekli test ve kontroller yapıldıktan sonra diğer noktalara da enerji vermeye başlayacağız." dedi. Başkan Selmanoğlu da, "Elazığ Belediyesi olarak bugün şehrin kuzeyinden güneyine, doğusunda batısına hizmet götürüyoruz. Örneğin eski adıyla Hüseynik olan Ulukent Mahallesi'nde 30 dönüm üzerine bir park yaptık. Şehrin genelinde sayı 196'yı buldu. Bu parklar çok önemli, çünkü insanlar kendi güzergahında gezdiği zaman bu hizmetleri yakından görebiliyorlar." diye konuştu.
Son Güncelleme: 28 Eylül 2013 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER