Elazığ'da kaldırım işgali yapanlara denetim

Elazığ'da zabıta ekipleri tarafından kaldırım işgali yapanlara yönelik denetim gerçekleştirildi, uyarıları dikkate almayanlara cezai işlem uygulandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Belediye Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yayaların ulaşım konforunu sağlamak için kaldırım işgali yapan esnaflara yönelik denetimlerini artırdığı bildirildi. Bu kapsamda ekiplerin kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için esnafları tek tek gezip uyarıda bulunduğu aktarıldı. Öteyandan uyarılara dikkat etmeyen bazı işletmelere cezai işlem uygulandığı kaydedildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, kaldırımlarda trafik ve yaya güvenliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirilen denetimlerin belirli periyotlarla sürdürüleceği ifade edildi.

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:

Yorumlar / 2

  • YAŞAR | 16 Ekim 2020 23:55

    Esnaf kaldırım işgali yapsa razıyız araç yolunu kapatıyor belediye zabıta ekipleri adamına göre muamele yapmak zorunda bırakılıyor

  • BURAK | 16 Ekim 2020 16:47

    Millet ailesiyle eşiyle yolda yürüyemez oldu. Davar sürüsü gibi diziliyorlar yola, öküzün trene baktığı gibi millete bakıyorlar bazı kahveönündeki insanlar.

DİĞER HABERLER