Elazığ halk oylamasına gidiyor!

Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağının üst kısmının yıkılmasıyla ilgili gelen taleplere duyarsız kalmayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kavşağın üst kısmının yıkılıp yıkılmamasıyla ilgili Halk Oylaması yapılmasına karar verdi.

Elazığ halk oylamasına gidiyor!
Güncel
Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağının üst kısmının yıkılmasıyla ilgili gelen taleplere duyarsız kalmayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, kavşağın üst kısmının yıkılıp yıkılmamasıyla ilgili Halk Oylaması yapılmasına karar verdi.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Konuyla ilgili Elazığ Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada; "2018 yılında yapımı tamamlanan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağının üst kısmının yıkılıp yıkılmamasıyla ilgili Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'nın talimatıyla Rüstempaşa ve Mustafapaşa Mahallelerinde esnaf ve vatandaşlara yönelik Halk Oylaması yapılacak. Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları'nın kavşağın bulunduğu bölgeye yaptığı ziyaretlerde esnaf ve vatandaşlardan gelen köprünün yıkılması talebi sonucunda yapılmasına karar verilen Halk Oylaması 22-23-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Oylama için kavşağın iki noktasına sandık kurulacak ve oy kullanma işlemi 09.00-16.00 saatleri arasında yapılacak. Ali Rıza Septioğlu Bulvarı, Adnan Orakçıoğlu Caddesi ve Şeyh Şamil Bulvarını kapsayan üst geçidin yıkılıp yıkılmayacağına oylama sonucuna göre karar verilecek" ifadeleri kullanıldı. 

 "Şehrimizi Birlikte Yönetiyoruz" başlığıyla hazırlanan ve EVET-HAYIR bölümlerinin yer aldığı oy pusulasında ise şu ifadelere yer verildi:

"Gönül Belediyeciliği sloganıyla çıktığımız bu yolda yapacağımız her çalışmada halkımızın düşüncesi bizim için önemli bir kılavuz olacaktır. Bu doğrultuda; Rüstempaşa Mahallesinde 2018 yılında hizmete açılan Hamza Yanılmaz Katlı Kavşağının köprü olan kısmının kaldırılması konusundaki görüşünüz Elazığ Belediyesi için önemlidir. Alacağınız her hizmette söz sahibi olduğunuza inanıyor, oylamadan çıkacak sonucun esnaf ve vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyoruz."

Son Güncelleme: 21 Mayıs 2019 15:44

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz

Yorumlar / 4

 • HAKAN | 22 Mayıs 2019 16:04

  Sadece neden Rüstempaşa ve Mustafapaşa Mahallelerinde esnaf ve sakinlerine yönelik Halk Oylaması yapılıyor? Sadece onlar mı etkilenmiyor bu kavşaktan. Kavşağı kullanan bütün Elazığlıların fikri önemli bence, 82 milyon vatandaşın hakkı var oraya harcanan parada. Bence zamanında belirli istimlaklarla daha güzel bir kavşak yapılabilirdi ama bu haliyle de köprüsüz halinden daha kullanışlı bir durumda. Yıkılması yazık günah bence. O zaman her kötü yapıldığı yoruma açık işler sorgulanıp oylama ile kaderi belirlene biliyorsa Harput kalesinin karşısındaki tepede yer alan kaleden yüksek yapılan Harput Evi'de yıkılma oylamasına gitsin. Oylamaya da sadece Harput esnafı ve sakinleri karar versin olur mu? Umarım bundan sonra "Şehrimizi Birlikte Yönetiyoruz" Uygulamasıyla bu tip işler yapılmadan önce plan-proje aşamasındayken halkın talebine sunulur da bu devletin-milletin parası boşa harcanmaz inşallah.

 • ÖMER | 22 Mayıs 2019 11:26

  devletin milletin parasını hiç ettiniz, Allah sorsun sizden.

 • ALİ | 21 Mayıs 2019 23:35

  Bu aptal proje milattan önce mi yapıldı? Bu proje için ne kadar harcama yapıldı? Harcanan para kimindi? Bunun hesabını kim verecek? Vakti zamanda bu projeye onay verenler, alkış tutanlar şimdi nerede? O kadar çok soru var ki? Yazarsak yayınlanmaz!..

 • OKUYUCU | 21 Mayıs 2019 18:20

  Plansız ve programsız bir şekilde yapılan, ileriye dönük uzun vadeli plandan yoksun ve öngörüsüz bir şekilde yapılan yatırım ve güzide ilimizin karşı karşıya kaldığı içler acısı durum... Yazık günah değil mi harcanan kamu kaynağına... faaliyete alınmasının üzerinden henüz 1 yıl dahi geçmeden sorgulanan bir yatırım var ortada.... lütfen artık profesyonel bir şekilde yaklaşalım ilimizin problemlerine....

DİĞER HABERLER