Elazığ Valiliği açıkladı... Seyahat izni nasıl alınır?

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından yeni kararlar alındı. Kararla birlikte çocuk/yaşlı/hasta bakımı hizmeti veren kişiler de İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan 'Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi'ne eklendi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ İl Hıfzıssıhha Kurulu Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında toplandı. Toplantıda yeni kararlar alındı.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF YERLER VE KİŞİLER LİSTESİNE EKLENMİŞTİR

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Ülke geneli alınan kararla 17 günlük tam kapanma döneminde Sayın Valimiz Erkaya YIRIK başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi kararlarımızla başta fedakarca çalışan sağlık çalışanlarımızın çocukları olmak üzere bakimi gereken çocuk, yașlı veya hastası olan kişileri mağdur etmemek amacıyla, işi gereği kısıtlamalardan muaf olup çalışmak zorunda kalan kişilerin evlerinde günlük olarak çocuk/yaşlı/hasta bakımı hizmeti veren kişiler de İçişleri Bakanlığımızca yayınlanan "Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi" ne eklenmiştir. 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde kendi ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumdaki ileri yaş gruplarındaki veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız temel yaşam ihtiyaçlarını karşılaşmak için Vefa Sosyal Destek hizmetinden faydalanabilirler. 112 telefon hattından ulaşabilirler” denildi.


SEYAHAT İZNİ NASIL ALINIR?

Öte yandan seyahat izin başvurusu ile ilgili yapılan açıklamada, “Zorunlu haller olması durumunda başvurularınızı yapabileceğiniz yerler; e devlet, alo 199, seyahat izin kurulları olarak Eski Hükümet Konağı, Elazığ Otogarından izin almak kaydıyla seyahat edebilirler” şeklinde açıklama yapıldı.
 

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER