Elazığ'da kar yağışı

Elazığ'da nisan ayında yaşanan sağanak ve soğuk havanın ardından bazı kesimlerde kar yağışı etkisini gösteriyor.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Kentin özellikle tarihi Harput mahallesinde ve Sivrice ilçesinde yağan yağmur, yerini kara bıraktı.

Vatandaşlar nisan ayında yağan karın şaşkınlığını yaşarken yağış dolayısıyla ağaçlar, evlerin çatıları  ile ilkbaharın etkisiyle açan çiçeklerin üzeri beyaz örtüyle kaplandı.

HAVA DURUMU

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 21-22 Nisan tarihleri arasında Elazığ, Bingöl, Malatya, Tunceli ve Adıyaman çevresinde havanın aralıklarla kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının 2-5 derece düşeceği öngörülürken rüzgarların Adıyaman, Malatya ve Tunceli'de kuzeybatılı, Bingöl ve Elazığ'da doğulu yönlerden orta kuvvette, yer yer yağış esnasında kuvvetli esmesi bekleniyor.

Yağışların bölge genelinde aralıklarla kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde gerçekleşmesi nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması öneriliyor.

Ayrıca, 23 Nisan'a kadar Malatya ve Elazığ çevrelerinde gece ve sabah saatlerinde hafif, yer yer orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan, özellikle kayısı üreticileri başta olmak üzere yetkililerin ve çiftçilerin tedbirli olmaları ve don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüğüne başvurmaları gerektiği bildirildi.

Son Güncelleme: 21 Nisan 2019 14:46

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER