Epilepsi nöbetlerine pilli çözüm

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde ilaca dirençli sara 'epilepsi' hastalarına ameliyatla epilepsi pili takılarak, hastaların nöbet sayıları azaltılması hedefleniyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sait Öztürk, pahalı bir tedavi yöntemi olan ameliyatın Fırat Üniversitesi hastanesinde ücret alınmadan başarılı bir şekilde uygulandığını söyledi.

Öztürk, “Ülkemizde yaklaşık 750 Bin sara hastası olup bunların belirli bir kısmı çok sayıda ilaç kullanmasına rağmen yine de hayat kalitesini bozan, tek başına gündelik yaşamını sürdüremeyen ve sürekli yakınlarının gözetimi altında kalmasını gerektiren nöbetler geçirmektedir. Üniversitemizde bu hastalara yönelik uyguladığımız epilepsi pili tedavisi sayesinde hastaların geçirdikleri sık sara nöbetleri belirgin bir şekilde gerilemektedir. Oldukça pahalı bir tedavi yöntemi olan bu ameliyat ülkemizde sadece birkaç merkezde yapılmaktadır. Kayseri’den bu tarafa bu tedavi sadece Üniversite Hastanemizde yapılmakta ve Üniversite hastanemizde de hiçbir hastamızdan ek bir ücret alınmamaktadır. Diğer merkezlerde tedaviler için biraz fazla gün verilmekte, bizim kliniğimizde ise gelen hastalarımıza 1 hafta içinde bu tedavi uygulanmaktadır.”diye konuştu.

SONDAKİKA23.COM - HABER MERKEZİ

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER