Ermeni askerlerini taşıyan konvoy Türk SİHA'sı ile yerle bir edildi!

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni askerlerini taşıyan konvoyun yok edildiği anlara ait bir video paylaştı. Videoda, Türk SİHA'sı ile konvoyun tamamen yok edildiği görülüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Azerbaycan ordusunun topraklarını Ermenistan işgalinden kurtarmak için başlattığı karşı saldırı devam ediyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan'a ait farklı yönde hareket eden askeri birliklerin imha edildiğini duyurdu. Bakanlık'tan yapılan paylaşımda, ''Düşmanın farklı yönlerde hareket eden askeri sütunları birliklerimiz tarafından imha edildi." bilgisi verildi.

BİR TABURUNUN SANCAĞI ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan, Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan bir başka açıklamada, "Bugün Ağdere (Madagiz) yönündeki çatışmada bozguna uğratılan Ermenistan Ordusunun 6. Dağ Alayına yardıma gelen 193. Taarruz Taburunun sancağı ve evrakları ele geçirildi" ifadelerine yer verildi.

HAVA SALDIRI VE SAVUNMA SİSTEMLERİ DE İMHA EDİLDİ

Bakanlık,imha ettiği savunma sistemleriyle ilgili de "Son saatlerde cephenin farklı yönlerinde düşmanın 1 Uragan roketatar sistemi, 1 OSA hava savunma sistemi, 3 BM-21 Grad roketatarı, 1 piyade savaş aracı ve 2 D-20 obüs topu imha edildi." bilgisini paylaşmıştı.

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER