'Esnafımızın köklenmiş sorunları var'

Elazığ Karma Esnaf Odası Başkan Adayı Salih Satıcı, esnafların kökleşmiş sorunları olduğunu dile getirerek odasına kayıtlı esnafların yaşadığı sorunları projeleriyle çözeceklerini söyledi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

SORUNLARI ÇÖZECEK PROJELER HAZIRLIYORUZ

Salih Satıcı; “Adaylığımızı açıkladıktan sonra Elazığ’da görev yapan kurum müdürlerine ve esnaf ziyaretlerine başladık. Esnaflarımızın sorunlarını dinliyoruz, sorunları çözecek projeler hazırlıyoruz”.

ESNAFIMIZ KREDİLERİ ÖDEMEKTE ÇOK SIKINTI YAŞIYOR

Satıcı; “İlimizde deprem yaşandı ardından pandemi süreci yaşanıyor. Esnafımız deprem sonrası aldığı kredileri ödemekte çok büyük sıkıntı yaşıyor. Piyasada bir döndü yok, sıcak para akışı yok. Esnaflarımız bu konuda çok şikayetçi. Kırtasiyeci esnaflarımız çok mağdur. Pandemi sürecinde okullar kapalı olduğu için esnaflarımız sıkıntı yaşadı. Esnaflarımızın sorunları var ama çözülmeyecek sorunlar değil.

ULUSAL MARKETLERE TEDBİR ALINMASI GEREKİYOR

Ulusal marketlerin esnafları çok mağdur ettiğini dile getiren Başkan Adayı Salih Satıcı; Ulusal marketler, marketse market ürünleri satması gerekiyor. Ulusal marketler her türlü ürünü satıyor. Bu marketlerle ilgili acilen bir tedbir alınması gerekmektedir. Bu marketlere Devletimiz tarafından bir yaptırım uygulaması lazım. Siyasi kanadın bu sorunla ilgili esnafları duyması gerekmektedir. Ulusal marketler küçük esnafımızı bitirme noktasına getirdi”.

VATANDAŞLARIMIZ KURBANLARINI KASAPLARIMIZA KESTİRSİN

Salih Satıcı; “Kurban bayramında vatandaşlarımız mutlaka kurbanlarını kasaplarımıza kestirsinler yoksa istenmeyen kazalar oluyor. İlimizin kasapları mesleklerinde çok iyiler. Kasaplarımız bayram sonrası 1-2 ay iş konusunda etkilenecektir”.

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER