Etiketler

Fırat Üniversitesi 6 proje ile TUBİTAK 2242 finallerinde

Ankara, Erzurum, İstanbul ve Konya olmak üzere dört bölge merkezinde düzenlenen 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmalarında toplam 400 proje 175 jüri üyesi tarafından değerlendirildi.

Online eğitim mi olacak? Rektör Göktaş duyurdu

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, üniversitede eğitimin nasıl başlayacağını açıkladı. Üç fakülte dışında Fırat Üniversitesi’nde uzaktan eğitim yapılacak.

Fırat Üniversitesi, dünyada başarılı üniversiteler arasında

Elazığ'da 45 bine yakın öğrencisi bulunan Fırat Üniversitesi (FÜ), dünyada 4 alanda başarılı üniversiteler listesinde yer aldı.

İkinci el eşyacı ve spotçular, öğrencileri bekliyor

Fırat Üniversitesini 7 bin 164 öğrencinin tercih etmesiyle, Elazığ'da ikinci el ve spot eşya satan esnaflar, ev bulmada sıkıntı olmasına rağmen az da olsa iş yapmak için öğrencileri beklemeye başladı.

Rektör Fahrettin Göktaş'tan öğrencilere mesaj var

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, YKS 2020 tercih sonuçları ile Fırat Üniversitesi’ndeki programlara yerleşme başarısı gösteren öğrenciler için bir kutlama mesajı yayımladı.

Bu videoyu izleyen maskesiz gezmez!

Elazığ'da korona virüse (Kovid-19) yakalanarak Fırat Üniversitesinde tedavi altına alınan Mesut Çetin, çektiği video ile ciddiye alınacak bir hastalık olduğunu anlatarak herkesi uyardı.

Rektör Fahrettin Göktaş ricada bulundu

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, kutlama amacıyla çiçek ve benzeri hediyeler gönderilmesi yerine Fırat Üniversitesi Öğrenci Destek Hesabına bağış yapılmasını istedi.

Yeni Rektör Göktaş, görevi devraldı

Fırat Üniversitesinde Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi.

Bölgesel Amatör Lig'de yeni sezonda 3 takım

Bölgesel Amatör Lig'de yeni sezonda Elazığ'dan Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, Yolspor ve Kovancılarspor yer alacak.

Fırat Üniversitesi yeni rektörü belli oldu!

Fırat Üniversitesinin yeni rektörü belli oldu. Yeni Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş oldu.

Bu mutluluk her şeye bedel...

Fırat Üniversitesinde okuyan Kırmızı Montlular İyilik ve Gönüllülük Hareketi üyesi 300 öğrenci, Elazığ ve Bingöl'de yaşanan depremden etkilenen çocukları Kurban Bayramı'nda mutlu etmek için seferber oldu.

Fırat Üniversitesi epilepsi hastalarının umudu oldu

Elazığ'da pandemi sürecinde epilepsi pili ameliyatlarına ara vermeden devam ederek birçok ilden gelen hastalar için hem bir merkez hem de umut olan Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde, 50'nci operasyon yapıldı.

24 Ocak Elazığ depreminin raporu yayımlandı

Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili Fırat Üniversitesi Fırat Yapısal Hasar Araştırma Grubu tarafından hazırlanan inceleme ve değerlendirme raporu yayımlandı.

Prof.Dr Murat Sevgili rektörlüğe aday oldu

Fırat Üniversitesi Rektörlük adaylarına bir isim daha eklendi.

Diş Hekimliği Fakültesi ilk mezunlarını verdi

Fırat Üniversitesi (FÜ) bünyesinde 2015 yılında kurulan Diş Hekimliği Fakültesi ilk mezunlarını verdi.

FÜ Yöneticileri ile rehber öğretmenler bir araya geldi

Amaçlarının öğrencileri üniversiteye çekmek olduğunu belirten Fırat Üniversite (FÜ) Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 'Çok başarılı fakülte ve bölümlerimiz var. Pek çok alanda iddialıyız. Türkiye'nin parmakla gösterilen bir üniversitesiyiz' dedi.

Covid-19 tedbirlerini Karagöz ve Hacivat ile anlatılıyor

Elazığ Fırat Üniversitesinde okuyan ve Kırmızı Montlular İyilik ve Gönüllülük Hareketine üye gençler, depremzede çocuklara destek olmak amacıyla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı uyulması gereken kuralları Karagöz ve Hacivat gölge oyunuyla anlatıyor.

Fırat Üniversitesi hastane yönetimi açıklama yaptı

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve 20 sağlık çalışanında koronavirüs görülmesinin ardından hastane tarafından açıklama yapıldı.

Koronavirüs sağlık çalışanlarına sıçradı!

Fırat Üniversitesi Hastanesin’de görevli 2 Müdür Yardımcısı ile Faturalandırma biriminde görev yapan çalışanlar koronavirüs şüphesi ile karantinaya alındığı iddia edildi.

'Fırat Farkında' kan bağışı etkinliği

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) öğrenci topluluklarının girişimiyle 'Fırat Farkında' başlığı adı altında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Veterinerlik Fakültesi'nde yemin töreni

Fırat Üniversitesi (FÜ) Veterinerlik Fakültesi'nde Covid-19 tedbirleri kapsamında yemin töreni gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi'nde 15 Temmuz etkinliği

Fırat Üniversitesi (FÜ) Rektörlüğü tarafından 15 Temmuz temalı Fotoğraf-Resim Sergisi ve Şehitler Yolu Yürüyüş Parkuru il protokolünün katılımı ile açıldı.

Covid-19 ilk kez 3 boyutlu görüntülendi

Korona virüs (Covid-19) Türkiye'de ilk defa Elazığ'da Fırat Üniversitesi (FÜ) Doktor Öğretim Üyesi Ümit Çelik ile ekibi tarafından ODTÜ tarafından geliştirilen atomik kuvvet mikroskobu ile 3 boyutlu görüntülendi.

Prof. Dr. Bilal Çoban rektörlük başvurusunu yaptı

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü için Yükseköğretim Kurumu’na resmi müracaatını yapan Prof. Dr. Bilal Çoban, Rektör Adayı olarak 'Alın Teri İle Akıl Terini Buluşturan Üniversite' stratejisi ile yola çıktığını açıkladı.

Rektör adayı Prof. Dr. Mehmet Akbulut ile söyleşi

İlimizde yıllardır Fırat Üniversitesi Hastanesinde Kardiyoloji alanında hizmet veren, Prof. Dr. Mehmet Akbulut şimdide rektör olarak hizmet vermek için rektör adayı oluyor.

Fırat Üniversitesinin yeni rektörü kim olmalı?

Aralarında Fırat Üniversitesinin de bulunduğu 17 üniversitenin rektörlük başvurularının başlamasının ardından çok sayıda profesör, rektörlük için başvuruda bulundu. Son Dakika 23’ün edindiği bilgilere göre başvuruda bulunan işte o isimler…

Tıp Fakültesi öğrencilerinin yemin töreni

Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesinden mezun olan öğrencilerin yemin töreni, korona virüs önlemleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.

Rektörlük başvuruları başlıyor!

Aralarında Fırat Üniversitesi’nin de bulunduğu 17 üniversite için Rektör Adaylığı başvuru sürecini başladı.

Fırat Üniversitesinde yeni açılan bölümlere öğrenci alınacak

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü'nün, üniversite bünyesindeki bazı bölüm ile programlara 2020-2021 eğitim öğretim yılından itibaren öğrenci alınması konusunda Yükseköğretim Kuruluna yaptığı teklif kabul edildi.

Dünyada 5 psikiyatri profesöründen biri oldu

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murad Atmaca, metakognitif terapist unvanı alarak Türkiye'de ilk, dünyada ise 5 psikiyatri profesöründen biri oldu.