Fatih’in Gençleri Üretiyor Projesi sona erdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında onayı ve desteği ile yürütülen Fatih'in Gençleri Üretiyor Projesi sona erdi.

Fatih'in Gençleri Üretiyor Projesi sona erdi
Diyarbakır
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında onayı ve desteği ile yürütülen Fatih'in Gençleri Üretiyor Projesi sona erdi.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında onayı ve desteği ile yürütülen Fatih’in Gençleri Üretiyor Projesi sona erdi.

Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü’nün düzenlediği, Diyarbakır Atlas Sportif Havacılık Kulübü Derneği’nin katkıları, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında onayı ve desteği ile yürütülen Fatih’in Gençleri Üretiyor Projesi sona erdi. Farklı okullardan da katılımların olduğu projede üç grupta 70 öğrenciye okullarında model uçak eğitimi verilerek modellerin üretimi yapıldı. Yine üç ayrı grupta aileleriyle birlikte katıldıkları Diyarbakır Hipodromu’nda model uçakların uçurulduğu yarışma, at binme ve fotoğraf sergisi etkinliklerinin yapıldığı piknik organizasyonlarıyla tamamlandı.

Diyarbakır Atlas Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı Ahmet Karadaşlı, gençlerin bu etkinlikte sanal sosyallikten uzaklaştırdıklarını söyledi. Karadaşlı, “Gençlere toplumsal hayata aktif olarak katılımı, kendi emeği olan proje çıktılarını doğada şahsen gözlemleme imkanı sunduk. Öğrenciler, el becerisi ve takım bilincini geliştirmenin yanı sıra özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlerine bağlı, araştırmacı, uygulamaya yönelik yetenekleri geliştirdiği gibi aynı zaman da yeni bir spor dalı da edindiler” dedi.

Son Güncelleme: 22 Aralık 2018 15:58

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER