Fethi Sekin Şehir Hastanesi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesinde anestezili MR (manyetik rezonans görüntüleme) çekimlerine başlandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Tuba Uyur

Sağlıkta yeni bir hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. MR çekimini yaptıramayan, nefes darlığı, bayılma, korku, kaygı, endişe gibi durumları yaşayan hastalara anestezili MR çekimlerine başladı.

Konuyla ilgili Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Onur Hanbeyoğlu şu ifadeleri kullandı: “MR kapalı bir ortamda yapıldığı için kapalı ortam fobisi olan hastalarımızın işlemden çekinmeleri, dolayısıyla da hastalıklarının tanı ve tedavisi gecikebilmektedir. Biz bu tür fobisi olan ya da mental retarde olan, bir takım nörolojik problemleri olan hastalarımıza bu işlemi sedasyon dediğimiz yarı uyku halinde anestezi uygulamasıyla gerçekleştirebiliyoruz. Hastalarımız ağrı duymadan ya da korku hissine kapılmadan rahatlıkla bu işlemi yaptırabilmektedirler."

Uzm. Dr. Onur Hanbeyoğlu, “Hastalarımız MR çekilmesi gereken bir rahatsızlığı varsa ve kapalı alan korkularından dolayı işlemden kaçınıyorlar ise bize başvurabilirler. Biz bu işlemleri anestezi altında gayet güvenli, yetkin uzmanlarımızca yapmaktayız.” İfadelerini kullandı.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER