Fırat EDAŞ'ın yatırımları sürüyor

Fırat EDAŞ, Elazığ'ın merkez beldelerinden Yurtbaşı beldesine enerji arzı sunma hedefi doğrultusunda 6,1 milyon lira yatırım gerçekleştirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Fırat EDAŞ'ın yatırımları sürüyor
Fırat EDAŞ, Elazığ’ın merkez beldelerinden Yurtbaşı beldesine enerji arzı sunma hedefi doğrultusunda 6,1 milyon lira yatırım gerçekleştirdi.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Bingöl, Elâzığ, Malatya ve Tunceli illerinde çalışmalarını sürdüren Fırat EDAŞ,  yatırımlarına devam ediyor. Fırat EDAŞ son olarak, Elazığ’ın merkeze bağlı Yurtbaşı beldesindeki yatırımını tamamladı.

Proje kapsamında, ekonomik ömrünü tamamlamış ve arıza kaynağı durumundaki alçak ve orta gerilimli şebeke yer altına alındı. Mevcut abonelere enerji arzı sağlanması için alternatif besleme kaynağı oluşturuldu.

Yurtbaşı beldesindeki enerji ihtiyaçlarının kesintisiz karşılanabilmesi için yetersiz durumda olan mevcut şebeke demonte edilerek 4 adet beton köşk tesisi gerçekleştirildi.

Organize sanayi bölgesinin de irtibat yollarının bulunduğu Yurtbaşı beldesi giriş yolunun aydınlatma ihtiyacını karşılamak üzere, 10 km alçak gerilim, 15 km orta gerilim ve 5 km aydınlatma şebekesi tesis edildi. Hat kapasite artışlarının da sağlandığı proje kapsamında 6,1 milyon lira yatırım gerçekleştirildi.

Şirket aynı zamanda, iki dağıtım merkezini de estetik açıdan modern görünüme kavuşturmak üzere, iç dizaynlarını da yenileyerek modüler hücre tesisi sağladı. Bu kapsamda yeni mod bina tesisini gerçekleştirdi.

Fırat EDAŞ, müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için yatırımların artarak devam edeceğini belirtti. 
 

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER