Fırat Üniversitesi, kampüste temizlik yaptı

Fırat Üniversitesi Hayvanları Koruma Topluluğu tarafından 'Kampüste Temizlik Zamanı' sloganıyla çöp toplama ve mama dağıtımı etkinliği gerçekleştirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Hasan Bak

Etkinlikte akademisyenler ve öğrenciler kampüs içerisindeki çöpleri toplayıp sokak hayvanları için de mama bıraktı.

Gerçekleştirilen etkinliğe Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Soner Özgen ve Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
 
Kampüs içerisindeki çöpleri toplayan akademisyenler ve öğrenciler hayvanlar için de mama bıraktı.
 
Etkinlikle ilgili konuşan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, “Fırat Üniversitesi Hayvanları Koruma Topluluğu öğrencilerimizle birlikte yaşanabilir bir çevre oluşturma adına bir etkinlik düzenledik. Elazığ’ın merkezinde bulunan yeşil ve ormanlık bir kampüsümüz var. Ancak zaman zaman çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirmeyen vatandaşlarımız tarafından atılan çöplerimiz oluyor. Bunları temizlemek ve hayvanlarımıza mama bırakmak amacıyla bir etkinlik gerçekleştirdik” diyerek çevre bilinci noktasında daha duyarlı olunması gerektiğini söyledi.
 
Fırat Üniversitesi Hayvanları Koruma Topluluğu Akademik Danışmanı Prof. Dr.  Rahşan Özen etkinlik kapsamında mama dağıtımı ve doğa yürüyüşü de yapılacağını belirterek “Ülkemizde şuanda çok fazla çevre kirliliği yaşanıyor. Havamız, toprağımız, denizimiz çöplerle doluyor. Biz de daha temiz, daha yaşanabilir çevre adına farkındalık oluşturmak amacıyla Kampüste Temizlik Zamanı isimli bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi.
 
Etkinliğe katılan Fırat Üniversitesi öğrencileri de çevreye karşı duyarlı olunması gerektiği mesajını verdi.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER