Fırat Üniversitesi protokol imzaladı

Fırat Üniversitesi ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi Rektörü Prof. İbrahim Ceferov pandemi dolayısıyla online sistem üzerinden görüşerek, iki üniversite arasında yapılacak olan protokolün içeriği konusunda görüş alıverişinde bulundular.

CEFEROV: PROTOKOL İMZALAMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ

Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi Rektörü Prof. İbrahim Ceferov, üniversitelerinin tarihi ve bugünü hakkında çeşitli bilgiler vererek, Fırat Üniversitesi gibi gelişmiş bir üniversite ile eğitim alanında protokol imzalamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

GÖKTAŞ: ÜNİVERSİTEMİZ TÜRKİYE’DE İLK 20’DE

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, “ Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi ile kardeş üniversite olduk.  Fırat Üniversitesi’nin mühendislik alanında Türkiye ve dünya sıralamalarında çok iyi yerde olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Göktaş, Veteriner ve Tıp Fakültelerinin de köklü fakülteler arasında yer alıyor. Üniversitemiz Türkiye’de 207 üniversite içerisinde ilk 20’de yer alıyor” diye kaydetti.

Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi Rektörü Prof. İbrahim Ceferov eğitim işbirliği protokolünü imzaladı. Protokol gereği, iki yükseköğretim kurulu arasında akademik personel değişimi, öğrenci değişimi, ortak araştırma, etkinlikler, dersler ve e-öğrenme yoluyla dersler, akademik toplantılar, kısa süreli eğitim toplantılarının ortak organizasyonu ile spor ve kültürel etkinliklere katılım gibi maddeler uygulanacak.
 

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER