'Genç işsizlik oranını düşüreceğiz'

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 150 meslek lisesi öğrencisi ile fidan dikti. Fidan dikimi öncesinde konuşan Bakan Özer, 'meslek liselerimizde öğrenciler yetiştirerek sanayimizin daha güçlü olmasını sağlayacağız' dedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
'Genç işsizlik oranını düşüreceğiz'
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 150 meslek lisesi öğrencisi ile fidan dikti. Fidan dikimi öncesinde konuşan Bakan Özer, “meslek liselerimizde öğrenciler yetiştirerek sanayimizin daha güçlü olmasını sağlayacağız" dedi.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Çatalca'da İSO Gelecek Meslek Liseleri Hatıra Ormanı'nda fidan dikimine katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 150 meslek lisesi öğrencisiyle bir araya geldi.

Hatıra ormanına 20 bin fidan dikileceğini söyleyen Bakan Özer, 'Meslek liseleri, 81 ilde çok iyi noktalara gelmeye başladı. İnşallah artık Türkiye'deki kronik bir problem olan genç işsizlik oranını emin adımlarla düşüreceğiz' dedi.

Meslek liseleriyle geleceğin güçlü Türkiye'sinin inşasında çok önemli olduğunu dile getiren Bakan Özer, sözlerine şöyle devam etti:

'COVID-19 salgını süresinde ön plana çıkan en önemli şey üretim oldu. Bu sıralarda oturan, kıymetli öğrencilerimiz sağlıklarını bir kenara bıraktılar ve sizler için maskeden dezenfektana yüz koruyucu siperlikten solunum cihazına, maske makinesine kadar tüm ihtiyaç olan noktaları, ürünleri çok kısa sürede üretebildiler. İnşallah meslek liselerimizde öğrencilerimizi yetiştirerek sanayimizin, iş dünyamızın çok daha güçlü hale gelmesini sağlamış olacağız.'
 

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER