Elazığ haber, son dakika Elazığ haberleri, Elazığ son dakika güncel haberleri

Güncel

Elazığ haber gündemi ile Elazığ güncel haberleri, Elazığ ilçelerinde son dakika Elazığ gelişmeleri ve Elazığ haberler Son Dakika 23 Güncel sayfamızda.

Güncel Haberleri

Palu'da çiftçilere yem bitkisi tohumu dağıtıldı

Elazığ'ın Palu ilçesinde Yem Ekilişinin Yaygınlaştırılması Projesi kapsamında 80 çiftçiye yüzde 75 hibeli olmak üzere 28 ton yem bitkisi tohumu dağıtıldı.

Okul müdürlerine proje eğitimleri veriliyor

Elazığ'da eğitim niteliğinin artırılması ve tüm eğitim kurumlarında proje tabanlı çalışmaların yürütülebilmesi amacıyla, okul müdürlerine ve okul proje koordinatörlerine yönelik olarak, Strateji Geliştirme Şubesi Ar-Ge Birimi tarafından proje eğitimleri verilmeye başlandı.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden bir ilk!

Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Türkiye'de Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliğine (EAEVE) akreditesi yapılan ilk fakülte oldu.

100 hektarlık alana 46 bin adet fidan dikilecek

Elazığ’da 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 100 hektarlık alanda 46 bin adet çukur açılarak fidan dikimi için hazır hale getirildi.

Jandarma 'kaliforniyum' maddesi ele geçirdi

Elazığ'da jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda, dünyanın en tehlikeli nükleer metallerinden 'kaliforniyum' olduğundan şüphelenilen bir madde ele geçirildi.

Kızılay Genel Başkanı Kınık'tan Elazığ'a müjde

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, 'Bu bölgedeki yeni kapasitemizi oluşturmak için Elazığ'ımıza yeni afet müdahalesi kapasitesi oluşturabileceğimiz bir lojistik merkez afet müdahale merkezi ve sosyal yardım, insani yardım operasyonlarımızı yürüteceğimiz fiziksel bir depo ve lojistik kapasitesi yatırımlarını da başlıyoruz' dedi.

Bu ülkede kadınlar katlediliyor

Kadın cinayetlerinin gün geçtikte arttığı, sadece öldürülen, tacize uğrayan kadınların sadece isimlerinin değiştiği bu günlerde Türkiye’nin kadına yönelik şiddet ile mücadelesi her anlamda yetersiz kalıyor. Bireylere dayatılan toplumsal roller nedeni ile her gün en az bir kadın katlediliyor.

Arıcak'ta İlköğretim Haftası kutlandı

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde İlköğretim Haftası, gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kış ayları yaklaştı, vatandaş bitkisel ürünlere yöneldi

Elazığ'da kış aylarının yaklaşmasıyla beraber vatandaşlar, bağışıklıklarını yüksek tutmak için bitkisel ürünlere yöneldi.

Otomobil kamyona çarptı

Elazığ'da otomobilin kamyona arkadan çarpması sonucu 1 kişi yaralandı.

Doğu Anadolu'da bir ilk! Elazığ'da tropik Afrika meyvesi yetiştirdi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde bir ilki başardı; tropik Afrika meyvesi olan Kivano'yu yetiştirdi, bir kökte 50 adet ürün elde etti.

TEKNOFEST'te İpek Yolu rüzgarı

TEKNOFEST 2021’e İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi damgasını vurdu.

İl Sağlık Müdürlüğü kalp hastalıklarına karşı bilgilendirdi

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü, 29 Eylül 'Dünya Kalp Günü' kapsamında vatandaşları kalp ve damar hastalıklarına karşı bilgilendirdi.

Defineciler suçüstü yakalandı

Elazığ'ın Palu ilçesinde jandarma ekiplerinin yaptığı kaçak kazı operasyonunda, 4 adet sikke ve 13 adet tarihi obje ele geçirilirken, suçüstü yapılan 3 şüpheli gözaltına alındı.

Elazığ İl Özel İdaresi çalışmalarını sürdürüyor

Elazığ İl Özel İdaresi, merkeze bağlı köylerde asfalt bakım onarım ile yol genişletme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Bakan Soylu, Elazığ'ın muhtarlarını dinledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Elazığ’ın muhtarıyla bir araya geldi.

Yavru köpek kalp masajı ile hayata tutundu

Elazığ'da otomobilin çarptığı yavru köpek için vatandaşlar seferber oldu. Kalp masajı yapılan köpek yeniden hayata tutunurken, kırık ayağı sarıldı, karnı doyuruldu.

Arıcak'ta korkutan yangın

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde 3 katlı bir binanın çatısında yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile kontrol altına alınan yangında, soğutma çalışmaları sürüyor.

Fırat EDAŞ'ın yatırımları sürüyor

Fırat EDAŞ, Elazığ’ın merkez beldelerinden Yurtbaşı beldesine enerji arzı sunma hedefi doğrultusunda 6,1 milyon lira yatırım gerçekleştirdi.

Toplam 18810 haber.