Güncel

Güncel Haberleri

Otomobilin kapısından uyuşturucu çıktı

Elazığ'da güvenlik güçlerinin yaptığı çalışmada otomobilin kapısına zulalanmış şekilde yarım kilo toz esrar ele geçirildi, 2 şüpheli gözaltına alındı.

Elazığ Valisi 'kitap okuyorum' dedi, gençlere binlerce kitap toplandı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın koronavirüs tedbirleri kapsamında evden çıkamayan 20 yaş altı için paylaştığı 'Bol bol kitap okuyun' mesajı kampanyaya dönüştü, binlerce kitap bağışı geldi.

Ağın - Arapgir karayolu trafiğe kapandı

Elazığ'ın Ağın ilçesi ve Malatya'nın Arapgir ilçesi karayolu araç trafiğine kapatıldı.

Toplu taşıma kullananlar bu habere dikkat!

Elazığ Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında yolcuların maske takması yönündeki kararın, 4 Nisan 2020 tarihinden itibaren uygulamaya alındığı belirtilerek vatandaşların konuya duyarlılık göstermesi istendi.

Semt pazarlarında sıkı önlemler

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Elazığ'da semt pazarlarında polis ve zabıta ekipleri tarafından alınan tedbirlerle yoğunluk yaşanmasına engel olunduğu gibi maskesiz girişlere de müsaade edilmedi.

Başkan Şerifoğulları 1 yılı geride bıraktı

31 Mart 2019 yerel seçimlerde AK Parti’den Elazığ Belediye Başkanı seçilen Şahin Şerifoğulları, hizmette 1'inci yılını geride bıraktı.

İl Hıfzıssıhha Kurulunca yeni tedbirler alındı

Elazığ Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan yeni tedbirleri açıkladı.

Elazığ evde kaldı, cadde ve sokaklar boşaldı

Türkiye genelinde birçok ilde olduğu gibi Elazığ'da da korona virüsü nedeniyle alınan tedbirler nedeniyle kent merkezi en sakin günlerini yaşıyor.

Zeki Akbıyık, konuğu Prof. Dr. Ayhan Akbulut ile maske takarak yayın yaptılar

Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, konuğu Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Akbulut ile maske takarak yayın yaptılar.

Bakan Soylu, Vali Kaldırım'ı alkışladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı alkışladı.

Elazığ'da o ilçeye araç giriş çıkışı kısıtlandı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından koronavirüs tedbirleri kapsamında Karakoçan ilçesine araç giriş çıkışlarının kısıtlandığını duyurdu.

Başkan Şerifoğulları'ndan çağrı: 'Küçük dostlarımızı unutmayalım'

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde çağrıda bulunarak, 'Küçük dostlarımızı unutmayalım. Onlar için kapı önlerimize koyacağımız bir kap mama, bir kap su hayat demektir. Lütfen bu konuda büyük bir hassasiyet sergileyelim.' dedi.

Kızılay, ücretsiz maske dağıttı

Elazığ'da pazar girişlerinde vatandaşlara Kızılay tarafından ücretsiz maske dağıtıldı.

Karantinaya alınan binalar ve çevresi dezenfekte edildi

Elazığ Belediyesi ekipleri tarafından koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında, pozitif vaka tespiti nedeniyle Valilik kararıyla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından karantinaya alınan 3 apartman ve çevresinde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.

Yasakları ihlal eden 11 kişi bakın ne ceza aldılar!

Elazığ'da bir iş merkezindeki ofisi oyun salonuna dönüştürdükleri ortaya çıkmasıyla 34 bin 650 TL para cezası kesilen ve 30 gün evden çıkmama cezası alan 11 kişiye 10'ar adette kitap okuma zorunluluğu getirildiğini Vali Çetin Oktay Kaldırım sosyal medyadan duyurdu.

Elazığ'da karantina noktası 4'e yükseldi

Elazığ'da koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan yer sayısı 4 'e çıktı. Karakoçan ilçesinde 1 mahallede uygulanan karantina, kent merkezinde ise 3 apartmanda uygulandığı öğrenildi.

Toplam 14035 haber.