Güncel

Güncel Haberleri

Koronavirüsle mücadele için 'Psikososyal Destek Hattı' kuruldu

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ve sağlık çalışanlarına destek sağlamak üzere 'Psikososyal Destek Hattı' kuruldu.

Çatısında çökme yaşanan bina tahliye edildi

Elazığ'da daha önce depremde hasar gören 5 katlı bir binanın çatısında çökme yaşandı. Olay yerinde sevk edilen ekipler çevre güvenliği alırken, apartman sakinleri tahliye edildi.

Elazığ'a dışarıdan gelecekler dikkat!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’a dışardan gelen herkes 14 gün boyunca karantinaya alınacağını sosyal medyadan duyurdu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası yıkılan yerine yapılsın

Elazığ Akpınar Mahallesi sakinleri ve esnafları İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yıkılan hizmet binasının yine kendi yerine yenisinin yapılmasını istedi.

Elazığ Valiliğinden duygulandıran 'Evde Kal' videosu

Elazığ Valiliği kentte meydan gelen depremde evi yıkılıp konteyner evde yaşamaya başlayan Muhammed'in hikayesini kısa film gibi çekerek koronavirüs nedeniyle 'Evde Kal' mesajı verdi.

Vali Kaldırım'dan yeni çağrı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yeni bir çağrıda bulundu.

Yoğunluk yaşanan banka ve ATM önlerine özel tedbir

Koronavirüs salgınına karşı Elazığ'da banka ve ATM önlerinde yaşanan yoğunluğun önüne geçilerek sosyal mesafenin korunması amacıyla vatandaşların duracakları noktalar daire şeklinde boyanarak düzenlendi.

Karakoçan'da yağmur dereleri taşırdı

Elazığ'da etkili olan kuvvetli yağış sonrası Karakoçan ilçesinde dereler taştı, bazı bahçe, ağıl ve seralar su altında kaldı.

FÜ'de 'Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı' geliştirildi

Fırat Üniversitesinde dünyada ilk defa canlılar üzerinde testleri yapılan 'Yapay Zeka Tabanlı Solunum Cihazı' geliştirildi.

Siper üretiminde seriye geçtiler, ventilatör için çalışma başladı

Tasarım ve İnovasyon Merkezi, koranavirüs ile mücadele kapsamında da hizmet vermeye başlayarak siper üretiminde seri üretime geçti, solunum cihazı içinde çalışmalara başladı.

Muhtardan virüse karşı ilginç önlem

Elazığ'da bir köy muhtarı, koronavirüsüne karşı önlem olarak, yolu traktörüyle kapatıp giriş çıkışları kontrol altına aldı.

Elazığ'da yaşlıların 'bahçe ve arılarının' bakımı yapıldı

Elazığ'da Vefa Sosyal Destek Grubu, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan vatandaşların bahçe ve arılarının bakımını yaptı.

Elazığ'da görülen vaka sayısı belli oldu

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fafrettin Koca'nın paylaştığı tabloda Elazığ'da koronavirüs vaka sayısının kaç olduğu görüldü.

Elazığ'da yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu

Elazığ'ın yüksek rakımlı bölgelerinde kar yağışı etkili oldu, Bingöl yolunda polis ekipleri hem vatandaşı hem yol durumu, hemde korona virüsü nedeniyle uyararak evde kalmaları tavsiyesinde bulundu.

Elazığ'da 3.8 büyüklüğünde deprem

Elazığ'da 3.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Silahlı ve bıçaklı kavgada yaralanmıştı! 5 gün sonra öldü

Elazığ'da 5 gün önce silah ve bıçaklı kavgada yaralanan şahıs kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Toplam 14034 haber.