Güncel

Güncel Haberleri

'Her türlü tedbiri almış bulunmaktayız'

Elazığ İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Cahit Polat, koronavirüsün yayılmasının önlenmesinde her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Elazığ'da toplu taşımada 'boş koltuk' uygulaması

Elazığ Belediyesi tarafından, toplu taşıma araçlarında koltuklara sosyal mesafe standartları getirildi.

Elazığ'da Pandemi Kurulu'nun kararları açıklandı

Son dakika haberi: Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın başkanlığında toplanan Pandemi Kurulu, Korona virüsü tedbirleri kapsamında kent genelinde uygulanan ve uygulamaya konulacak kararları alarak kamuoyuyla paylaştı.

Misafir girişlerine kısıtlama getirildi

Deprem bölgesi Elazığ'da Pandemi Kurulu kararıyla koronavirüsü tedbirleri kapsamında yaklaşık 5 bin kişinin yaşamını sürdürmeye başladığı konteyner evlerden oluşan geçici barınma merkezlerinde misafir girişlerine kısıtlama getirildi.

Aileler evlerinde kendi ekmeğini yapmaya başladı

Elazığ'da koronavirüsü tedbirleri kapsamında bir çok aile evlerine kapanırken, bazıları günlük ihtiyaçları olan ekmeğini evinde yapmaya başladı.

8 bin ailenin ihtiyacını karşıladı

Elazığ Valiliği koordinesinde evden çıkmaları kısıtlanan vatandaşlar için kurulan Vefa Sosyal Destek Grupları gelen her talebi yerine getirirken, şu ana kadar 8 bin ailenin ihtiyacını karşıladı.

Vali Kaldırım'dan Elazığlılara teşekkür

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın dün sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı '48 saat çıkma' çağrısı, bugün de şehirde karşılığını buldu ve bu durumdan dolayı da Elazığ halkına yine sosyal medya hesabından teşekkür etti.

Elazığ'da kaza! Yaralılar var...

Son dakika haberi: Elazığ'da iki otomobilin karıştığı kazada araçlardan biri karşı şeride geçip yan yattı, 3 kişi yaralandı.

Temizlik işi yöresel müzikle birleşince binlerce beğeni aldı

Elazığ Belediyesinin koronavirüsü tedbirleri kapsamında kent merkezindeki dezenfekte çalışması yöresel müzikle sosyal medyada paylaşılınca binlerce beğeni yağdı.

92 yıllık kapalı çarşı ilk defa kapandı

Dünyada ölümlere sebep olan ve hızla yayılmasıyla bütün insanlığı tehdit eden koronavirüs sebebiyle Elazığ'da 92 yıllık kapalı çarşının kapıları geçici süreliğine kapandı.

Elazığ evde kaldı

Elazığ'da korona virüse karşı güvenlik güçleri hem şehir girişinde tedbirleri arttırdı, hem de sokaklarda anons yaparak vatandaşları uyardı. Mesire alanlarının 2 gündür boş kaldığı kentte, yaşlıların da ihtiyaçları karşılandı.

Özel bireyler sağlıkçılar için maske üretimine başladı

Koronavirüsü salgınının Türkiye'ye de sıçramasının ardından Elazığ'da engelli ve özel bireyler, sağlıkçılar için maske üretimine başladı.

Doğu Anadolu fay hattı hareketli

Doğu Anadolu fay hattı son 24 saatte oldukça hareketli oldu.

Vali Kaldırım'dan '48 saat çıkma' çağrısı!

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından Elazığlılara uyarı olarak önemli bir paylaşımda bulundu.

Erdoğan, karantinada doğum yapan Elazığlı anneyi tebrik etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, karantina altında bulunurken doğumunun yapan Elazığlı Sevda Gül’ü telefonla arayarak tebrik etti.

Karantinada bulunan Elazığlı bir anne doğum yaptı

Bakan Kasapoğlu, Mersin Kız Öğrenci Yurdu'nda karantinadayken doğum yapan Elazığlı anne ile telefonda görüntülü görüştü.

Toplam 14034 haber.