Hava nasıl olacak?

Elazığ'da hava nasıl olacak? 14 Ocak Perşembe 2021 Elazığ hava durumu raporu yayımlandı. İşte meteorolojiden Elazığ hava durumu tahmini.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji 13. bölge müdürlüğünün tahminlerine göre, Bölgemizde havanın çok bulutlu, aralıklı yağmur ve yüksek kesimlere karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçceği tahmin edilmektedir.Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmemektedir. 

Rüzgarların güneyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (50-80 km/sa)esmesi beklenmektedir.Yer yer kuvvetli yağmur,yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğinden ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ELAZIĞ HAVA DURUMU, 8°C ( Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve yüksek kesimlere karla karışık yağmurlu.) 

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER