İHA Muhabiri Demir'e yönelik saldırıya Elazığ'dan kınama

Muharrem Sarıkaya'nın, canlı yayın esnasında görevini yapmakta olan İhlas Haber Ajansı (İHA) Muhabiri Ahmet Demir'e yönelik çirkin saldırıya Elazığ'da çeşitli platformlardan kınama geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Tuba Uyur

Bu kapsamdan Elazığ’dan çeşitli platformlardan Sarıkaya’ya kınama geldi.

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semih Erdem, “Bu ülkede kimlikli gazeteci olmak kolay,  kişilikli adam olmak zordur. İHA Gaziantep Muhabiri Ahmet kardeşimize saldıran Muharrem Sarıkaya’yı şiddetle kınıyorum genç meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” dedi.

"MESLEKTAŞIMIZIN YANINDAYIZ"

Elazığ İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği (ELİYGAD) tarafından yayımlanan kınama mesajında, “Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın, canlı yayın esnasında görevini yapmakta olan İhlas Haber Ajansı Muhabiri Ahmet Demir’e yönelik yapılan terbiyesizce davranışını şiddetle kınıyor, meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve yanında olduğumuzu bildiriyoruz" denildi.

Elazığ Medya İnternet Yayıncıları ve Gazeteciler Derneği de, "Olay sonrası tüm kamuoyundan özür dileyen Sarıkaya’nın bugün itibariyle görevinden alınması sevindirici bir gelişme olsa da, İHA muhabiri Ahmet Demir’in milyonlarca kişinin karşısında maruz kaldığı durum oldukça üzücüdür. Bu duygu ve düşüncelerle Gaziantep İHA Muhabiri Ahmet Demir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, program anında tepkisiz kalan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’i ve meslektaşımıza attığı tokat dolayısıyla gazeteci Muharrem Sarıkaya’yı kınıyoruz” denildi.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER