İHH'dan boykot çağrısı...

İHH İnsani Yardım Derneği, Çin'in Doğu Türkistan'da Müslüman Uygur Türklerine yönelik baskıları sona erene kadar tüm dünyanın Çin mallarını boykot etmesi çağrısında bulundu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İHH Yardım Dereneği Elazığ Şube Başkanı Altunbaş, Çin mallarının boykot edilmesi için açıklama yaptı.

ALTUNBAŞ: DOKUZ YILDIR DOĞU TÜRKİSTAN TAM BİR CİNNET HALİNİ YAŞIYOR

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi Başkan Yardımcısı Erdal Altunbaş, “Son dokuz yıldır Doğu Türkistan tam bir cinnet halini yaşıyor. 11 Eylül sonrasında terörle mücadele bahanesiyle Doğu Türkistan’a yönelik artan baskılar bir yana, 2012 sonunda Xi Jinping ile başlayan sürecin apayrı acı bir öyküsü var. Dünya üzerinde yaşamanın en zor olduğu, “Uygur, Kazak, Kırgız olma suçundan” milyonların demir parmaklıklara mahkûm edildiği Doğu Türkistan, nesli yok edilen milletlerden biri olma yolunda” dedi.

ALTUNBAŞ: TÜM DÜNYA ÇİN MALLARINI BOYKOT ETMELİDİR

Dünyanın Çin’e söyleyecek sözünün olması gerektiğini belirten Altunbaş, “Doğu Türkistan’daki toplama kampları kayıtsız şartsız bir an evvel kapatılmalı, bölgede uygulanan tüm hak ihlallerine derhal son verilmelidir.       BM, Çin’in insan haklarını ayaklar altına alan toplama kampları vahşetini derhâl durduracak sahici adımlar atmalıdır. İslam İşbirliği Teşkilatı ya İslam ülkelerini bu zulme karşı mobilize etmeli ya da kendini lağvetmelidir. Zira İİT’nin mevcut tutumu Çin’i daha da cesaretlendirmektedir. Türkiye bu zulmün bitirilmesi için öncü olmalıdır.    Çin bu zulmü sonlandırıncaya kadar tüm dünya halkları Çin mallarını boykot etmelidir” diye konuştu.

 

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER