İmzalar atıldı! 3 bin kişiye istihdam

Elazığ'da EOSB Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi Projesi sözleşme töreni yapıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Elazığ ilinde önemli bir paydaş olan Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile daha önce 3 adet proje yürüten Fırat Kalkınma Ajansı deprem sonrası Elazığ ilinin en önemli sorunu olan işsizliğe 3.000 istihdam sağlayarak önemli bir çözüm sunabilecek yeni bir proje yürütecektir.

EOSB Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi adı ile yürütülecek 20 milyon bütçeli proje kapsamında bölgemizde canlanan tekstil ve hazır giyim sanayinin kısa vadede yatırım yapmasını sağlayacak ve yaklaşık 3.000 istihdam sağlayacak 14 adet tekstil sektörüne yönelik üst yapı tesisi kurulacaktır. 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında oluşan işsizlik sorununun çözümüne yönelik ilde atılan en önemli adım olarak ortaya çıkan projenin 20 milyon TL toplam bütçesinin 18 milyon TL’lik kısmı CMDP katkısı olacaktır. Tekstil sektöründeki yatırımcıların hizmetine sunulacak olan üst yapı projesinin 2021 yılı sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

EOSB Tekstil-Endüstri Park Prestij Yatırım Merkezi Projesinin sözleşmesi, Elazığ Valisi Sn. Erkaya YIRIK, Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Suat ÖZTÜRK ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sn. Abdulvahap YOĞUNLU tarafından Elazığ Valiliği’nde gerçekleştirilen törende imzalanmıştır.

Projenin Elazığ’a ve Bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

SON DAKİKA 23

Tuba Uyur

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER