İstanbul'da 3.9'luk deprem!

İstanbul'da meydana gelen kısa süreli deprem büyük paniğe neden oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 AFAD'dan alınan bilgilere göre 3,9 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Kartal. Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, şu ana kadar güvenlik ve zabıta ekiplerine gelen herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını belirtti.

İstanbul genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Alınan bilgiye göre, deprem İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasındaki birçok ilçede hissedildi. Sosyal medyada ise kullanıcılar sarsıntıyla birlikte yüksek bir sesin duyulduğunu belirtiyor.

MERKEZ ÜSSÜ KARTAL

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre saat 15.07'de meydana gelen depremin şiddeti 3,9 iken, merkez üssü Kartal oldu. Depremin 7.06 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.

Kandilli ise depremin 4,2 şiddetinde ve merkez üssünün Sultanbeyli olduğunu belirtti. Depremin 15.1 kilometre derinlikte meydana geldiği ifade edildi.

KIZILAY'DAN İLK AÇIKLAMA

Deprem ile ilgili açıklama yapan Kızılay, "İstanbul'un Kartal ilçesinde meydana gelen ve ilk belirlemelere göre 3,9 büyüklüğündeki deprem sonrası gelişmeler Kızılay ekiplerimiz tarafından yakından takip edilmektedir" sözlerine yer verdi.

EKREM İMAMOĞLU: GEÇMİŞ OLSUN İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabı üzerinden depremle ilgili paylaşımda bulunarak, "İstanbul'un bugün yaşadığı sarsıntının hiçbir can ve mal kaybına yol açmaması sevindirici ancak #deprem gerçeğinin şehrimizin önemli bir gündemi olduğunu hatırlatması açısından önemli. Geçmiş olsun İstanbul" dedi.

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER