İstanbul için asıl kış şimdi başlıyor!

Türkiye genelinde sıcaklıklar cuma gününden itibaren yaklaşık 10 derece düşecek.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ülke genelinde büyük oranda etkili olacak soğuk hava kar yağışını da beraberinde getirecek. "Asıl kış şimdi başlıyor" yorumlarına neden olan verilere göre İstanbul'da 16 Şubat'ta kar yağışı bekleniyor.

Türkiye genelinde sıcaklıklar, cuma gününe kadar lodosun etkisiyle mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Ancak cumartesi günü sıcaklıklarda ani bir düşüş bekleniyor.

10 GÜN BOYUNCA ETKİLİ OLMASI BEKLENİYOR

Yapılan son tahminlere göre; cuma gününden itibaren sıcaklıklar, yeni bir soğuk hava dalgasının etkisiyle aniden düşecek. Türkiye genelinde etkisini gösterecek sistemin yaklaşık 10 gün boyunca etkili olması bekleniyor.

YAĞIŞ ALMADIĞIMIZ ZAMANLARDA KURU SOĞUK GÖRECEĞİZ

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, "Asıl kış şimdi başlıyor. Bu 10 günlük sürede yağış almadığımız zamanlarda kuru soğuk, yağış olduğu zamanlarda da kar yağışı göreceğiz" ifadesini kullandı. Çalışkan, "Henüz nereye, ne kadar yağacağı belli olmasa da, şu anki tahminlere göre; 14 Şubat'ta Karadeniz Bölgesi, Marmara Bölgesi'nin yüksek bölgelerinde ve yurdun iç kesimlerinde kar yağışı yoğun olacak gibi görünüyor" dedi.

14 ŞUBAT'TA SULU KAR BEKLENİYOR

Soğuk hava kaldığı sürece sık sık kar yağışları görülebileceğini belirten Çalışkan, "İstanbul bu uzun soluklu soğuk havalarda kar yağışını görecek. 14 Şubat sulu kar, 16'sında da kar yağışı tahmin ediliyor" ifadelerini kullandı.

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER