İYİ Parti İl Başkanı Or, esnaf gezilerini sürdürüyor

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or İl, ilçe Kadın kolları ve Gençlik kollarıyla birlikte esnaf gezilerini sürdürüyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Başkanı Or, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Görüyoruz ki, halkımız ve esnafımız hem deprem hem de pandemiden dolayı çok mağdur. Hiçbir esnafımızın yüzü gülmüyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de esnafımız adeta can çekişiyor. Özellikle deprem sonrası vatandaşın kendilerine muhatap bulamadığını da belirten OR sözlerine şöyle devam etti; Kamu kurumları nereye kadar vatandaşın sorunlarına duyarsız kalacak çok merak ediyoruz. Bugün 1 yılı aşkın süredir deprem enkazını üzerinden atamayan şehrimiz yaşadığı problemlere ne yazık ki tam anlamıyla çözüm bulamamış, yetkililerimiz sağlıklı ve düzenli bilgi akışı sağlayamamıştır.

TOKİ konutları, geri ödemeli krediler, ekonomik istihdam bu şehrin belli başlı çözüm bekleyen sorunlarıdır. TOKİ konutlarındaki metrekare fiyatlarının yüksek olması ise, başlı başına bir sıkıntıdır. Elazığ’ın misafir kültürüne yakışmayacak şekilde evlerin hem küçük hem de2+1 şeklinde yapılması kalabalık aileler için ayrı bir problemdir. TOKİ ne yazık ki, halkımıza ucuz konut yapmak yerine sanki bir tüccarmış gibi hareket etmiştir.

Tüm bunların gölgesinde, bu şehir ayakta kalma mücadelesi vermektedir. Her gün kepenk kapatan esnaflarımıza bir yenisi ekleniyor. Bakın 600’ün üzerinde esnafımız borçlandıkları ve geri ödemeli kredileri ödeyemedikleri için, siftah yapamadan dükkân kapatıyor, ekmek kapılarına kilit vurmak zorunda kalıyorlar. Soruyoruz; bunun vebali hükümetimizde değildir de kimdedir? Ülkemizde lebaleb kongre salonları tıklım tıklım doluyken ve kongreler yapılıyorken, kayak merkezlerine toplu geziler devam ediyorken, virüs bulaşmıyor da esnafımız dükkân kapatınca mı hastalık bitiyor anlamış değiliz.

Bu yanlış uygulamaların biran önce son bulmasını diliyor, iktidarı duyarlı olmaya ve esnafımıza can suyu olacak tedbirler almaya davet ediyoruz. Biz İYİ Parti olarak tüm Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Genel Başkanımızın da dediği gibi; koltuk değil ayakkabı eskiteceğimizin sözünü veriyoruz. Buradan hükümete şu çağrıyı da yapalım:

ESNAFI YAŞAT Kİ TÜRKİYE EKONOMİSİ YAŞASIN.”

SON DAKİKA 23

Tuba Uyur

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER