Jandarmayla yaşadığı diyaloğuyla gönüllere taht kurmuştu, acı haber geldi

Jandarma personellerine 'bayram harçlığı' vermek istemesiyle gönüllere taht kuran 87 yaşındaki Emine Birkent hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Elazığ’da 2 yıl önce korona virüs ile mücadele kapsamında oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alan İl Jandarma Komutanlığına bağlı kadın jandarma personelleri, yaşları ilerlediği için çok fazla dışarı çıkamayan 65 yıllık evli Neşet (95) ve Emine Birkent çiftini Kuyulu köyündeki evinde ziyaret etmişti.

Birkent çiftinin, kadın jandarma personelleri ile yaşadığı ’bayram harçlığı’ diyalogları herkesin gönlüne taht kurmuştu. 3 çocuk ve 7 torun sahibi olan Neşet dede ile Emine nine, kendilerine gül ve çikolata getiren kadın jandarma personeline bayram harçlığı vermek istemesi hem gülümsetmiş hem de duygulandırmıştı.

Haber

Olaydan 2 yıl sonra Emine nine, yaşlılığa bağlı hastalıklar nedeniyle dün hayatını kaybetti. Vefat haberini alan İl Jandarma Komutanlığına bağlı kadın astsubaylar ile çok sayıda jandarma personeli köye giderek Neşet dedeyi yalnız bırakmadı.

Jandarma personelini karşılarında gören Neşet dede, gözyaşlarına hakim olamadı. Bugün öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Emine ninenin cenazesi, aile mezarlığına götürülerek defnedildi.

Haber

Öte yandan, Emine Birkent’in, 2 yıl önce kendilerini ziyaret eden bir kadın astsubaya yüzüğünü vererek öldüğü takdirde cenazesine gelmelerini vasiyet ettiği ortaya çıktı. Vasiyeti duyan Neşet dede de vefat eden eşi gibi kadın astsubaya yüzüğünü hediye etmek istedi.

Haber

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER