KYK burs ve kredi başvuruları başladı!

KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu'dan geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
KYK burs ve kredi başvuruları başladı!
KYK burs ve kredi başvuruları ile ilgili açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’dan geldi.
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Bakan Kasapoğlu açıklamasında, ‘Geçen yıl hem lisans, hem yüksek lisans hem de doktora burslarında artış gerçekleştirdik. 2002’den bu yana faydalanan öğrenci sayısında artış gerçekleştirdik. Bu seneki başvuruları bugün başlattık.’ dedi ve ayrıca başvuruların 8 Kasım'da sona ereceğini duyurdu.

BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ HAKKINDA 

Burs/öğrenim kredisi müracaatları, Kurumun kyk.gsb.gov.tr web adresinden, e-Devlet üzerinden kabul edilmektedir.

Burs / öğrenim kredisi müracaatında bulunan öğrencilerden sadece öncelik belgesi istenilmektedir. Diğer beyan edilen bilgilere ait kontroller ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından web ortamında veya manyetik ortamda alınarak, yapılmaktadır. İstenilen belgeler başvuru indeks sayfasında ve kyk.gsb.gov.tr adresinde ilan edilmektedir.

Kurumdan burs/kredisi almakta olan öğrenciler www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile Yüksek Öğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu linkine ulaşarak burs/kredi iptal/ vazgeçti işlemini yapabilirler.

Normal öğrenim süresi içerisinde öğrencinin kredisini tekrar talep etmesi halinde, Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre normal öğrenim süresinden kalan süre kadar kredi ödenmektedir.

Burs Yönetmeliği hükümlerine göre burs almaktan vazgeçen öğrenciye tekrar burs ödemesi yapılamaz, ancak talep etmesi halinde Öğrenim Kredisi Yönetmeliği hükümlerine göre normal öğrenim süresinden kalan süre kadar tekrar öğrenim kredisi ödenir.

Kredi almaktan vazgeçen öğrenci, kredi borcunu, devam ettiği öğretim kurumunun normal öğrenim süresinin bitiminden iki yıl sonra başlamak üzere, kredi aldığı sürede ve aylık taksitler halinde öder.

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER