Mehmet Ağar'ın Tahliye`den Sonraki Yeni İşi

Mehmet Ağar,Mag Petrolcülük ve İstasyon İşletmeciliği adında 3 milyon lira sermayeli şirket kurdu.

Mehmet Ağar'ın Tahliye`den Sonraki Yeni İşi
Siyaset
Mehmet Ağar,Mag Petrolcülük ve İstasyon İşletmeciliği adında 3 milyon lira sermayeli şirket kurdu.

Haber Editörü: Son Dakika 23

1 yıllık hapis hayatının ardından 29 Nisan’da tahliye olan Eski Emniyet Genel Müdürü, eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, ilk iş olarak Mag Petrolcülük ve İstasyon İşletmeciliği adında 3 milyon lira sermayeli şirket kurdu. 17 Haziran tarihli Ticaret Sicili Gazetesi’nde yer alan şirket bilgilerinde Ağar’ın adresi Bodrum olarak belirtildi.

Mehmet Ağar’ın şirketi benzin, mazot, dizel, biodizel, LPG, CNG alanlarında faaliyet gösterecek. Ağar’ın İstanbul’da kiralık ya da satılık benzin istasyonu aradığı biliniyor. Ağar’ın peşinde olduğu istasyonların ağırlıklı olarak marinalarda teknelere hizmet verenler olduğu ise kulislerde öne çıkıyor.

Mehmet Ağar, daha önce de oğlu Tolga Ağar’ın şirketine ortak olmuştu. 2007 yılında DP Genel Başkanı olan Mehmet Ağar, AKP’den ayrılan ve ANAP Genel Başkanı olan Erkan Mumcu ile seçim ittifakı yapmaya karar vermiş ancak son dakikada ittifak bozulmuştu. Aynı dönemde Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar Mag Petrol Gıda İnşaat Sanayi Ticaret adıyla şirket kurdu. İstanbul Sarıyer’de faaliyet gösteren şirketin sermayesi 250 bin lira olarak belirlendi. Mehmet Ağar da 2007 yılında şirkete ortak olmuştu.

Son Güncelleme: 05 Temmuz 2013 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER