Meteoroloji açıkladı! İşte yurt geneli hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yurt geneli hava durumu tahmin raporu paylaşıldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısının yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Akdeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülecek olan yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz ile Konya, Karaman, Gaziantep ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmakta. Ülke genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurt genelinde azalan hava sıcaklıkları mevsim normalleri altında seyretmeye devam edecek.

Rüzgarın, genellikle kuzeyli yönlerden, zamanla Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı -3

İstanbul: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 2

İzmir: Çok bulutlu 5

Bursa: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 1

Adana: Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimlerin kar yağışlı (Yağışların, kıyılarda kuvvetli, iç kesimlerde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.) 6

Antalya: Çok bulutlu, kıyı kesimleri yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç ve yüksek kesimlerin kar yağışlı (Yağışların, doğu ilçelerinin kıyılarında kuvvetli, iç kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.) 9

Samsun: Çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı 4

Trabzon: Çok bulutlu, gece saatlerinde aralıklı kar yağışlı 5

Erzurum: Çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı -1

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 4

Elazığ: Çok bulutlu, gece saatlerinden itibaen aralıklı kar yağışı -2

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER