Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Elazığ'da hava nasıl olacak? 11 Şubat Perşembe 2021 Elazığ hava durumu raporu yayımlandı. İşte meteorolojiden Elazığ hava durumu tahmini.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji 13. bölge müdürlüğünün tahminlerine göre, Bölgemizde havanın az bulutlu geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklarının mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarların değişik yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esmesi beklenmektedir.

Bir süredir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının önümüzdeki haftaya (15.02.2021) kadar devam etmesi beklendiğinden Tarım ile uğraşan vatandaşlarımızın meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Sabah ve gece saatlerinde yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte, sis ve pus hadisesi beklendiğinden özellikle ulaşımda meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bölgemizde kar erimesi nedeniyle su baskını ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ELAZIĞ HAVA DURUMU, 13°C Az bulutlu 

SON DAKİKA 23

Sedanur İlhan

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER