Öğrenciler, 15 Temmuz şehidini kabri başında andı

Elazığ'da ortaokul öğrencileri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığına yapılan saldırıda şehit olan özel harekat polisi Hüseyin Göral'ı kabri başında andı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Ortaokulu ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında şehit Göral'ın merkeze bağlı Yürekli köyünde bulunan mezarını ziyaret eden öğrenciler, okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi, tüm şehitler için dua etti.

Okul müdürü Mahmut Karadağ, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz gecesi, milletin canı pahasına FETÖ hainlerine gereken cevabı verdiğini ve bundan sonra da vermeye devam edeceğini belirtti.

Ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyen vatan hainlerine karşı milletin vermiş olduğu destansı mücadeleyi unutmamak ve unutturmamak adına şehit Göral'ın kabrini ziyaret ettiklerini ifade eden Karadağ, şöyle konuştu:

"Bu millet, vatan söz konusu olduğunda düşman karşısında tek vücut olduğunu tüm dünyaya göstermiş, birliğini ve beraberliğini hiç bir gücün yıkamayacağını ispatlamıştır. Tüm dünyada örnek olan bu mücadeleyi asla unutmayacağız ve gelecek nesillerimize unutturmayacağız."

Ortaokul öğrencisi Salih Fırat ise, gelecek nesiller olarak ülkede güven içinde yaşamaları için görev yaparken şehadet şerbetini içen tüm şehitlere ve güvenlik güçlerine minnet borçlu olduklarını belirterek, "Canını hiçe sayarak bize emanet ettiğiniz bu vatan ve bayrağa gözümüz gibi bakacağımıza ant içeriz." dedi.

Kabir ziyaretinin ardından şehidin baba evine geçen öğrenciler, okunan mevlidi dinledi.

Programa, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Özgen de katıldı.

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER