‘Payitaht Abdülhamid’in Tahsin Paşası Malatya’da öğrencilerle buluştu

'Payitaht Abdülhamid' dizisindeki Tahsin Paşa rolüyle milyonların gönlünde taht kuran oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Malatya'da Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen söyleşide öğrencilerle buluştu.

'Payitaht Abdülhamid'in Tahsin Paşası Malatya'da öğrencilerle buluştu
Malatya
'Payitaht Abdülhamid' dizisindeki Tahsin Paşa rolüyle milyonların gönlünde taht kuran oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Malatya'da Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen söyleşide öğrencilerle buluştu.

Haber Editörü: Son Dakika 23

’Payitaht Abdülhamid’ dizisindeki Tahsin Paşa rolüyle milyonların gönlünde taht kuran oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Malatya’da Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen söyleşide öğrencilerle buluştu.

İnönü Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen ve çok sayıda öğrencinin katıldığı söyleşide Bahadır Yenişehirlioğlu öğrencilere kitap okumanın önemini anlattı.

Söyleşiye Bahadır Yenişehirlioğlu’nun yanı sıra, Malatya Vali Yardımcısı Miktat Alan, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu, İl Müftüsü Ümit Çimen, İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muzaffer Tekin ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Söyleşiden önce bir konuşma yapan İl Halk Kütüphanesi Müdürü Muzaffer Tekin, bilginin ve okumanın önemine değinerek, bilgiye ulaşmanın en önemli yolunun kitaplar ve kütüphaneler olduğunu söyledi.

Daha sonra söz alan İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu ise Malatya’da kütüphane sayısının son dönemlerde ciddi oranda arttığını kaydederek, medeniyetin kodlarını gelecek nesillere aktarmanın en önemli yolunun kitaplardan ve kütüphanelerden geçtiğini vurguladı.

Malatya Vali Yardımcısı Miktat Alan da, insanların eskiye göre artık çok kolay bilgi edinebildiğini dile getirerek, kitapların, insanların en yakın dostu olduğunu aktardı.

Konuşmaların ardından Malatya’da kitap okumada dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından sahneye oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu çıktı. Öğrencilerin yoğun alkışı karşısında mutluluğunu gizleyemeyen Yenişehirlioğlu öğrencilerle ilk olarak selfie çektirdi.

Daha sonra söyleşiye geçen Yenişehirlioğlu, öğrencilere İslamın ilk emrinin oku olduğunu hatırlatarak, okumanın önemine dikkat çekti. Öğrencilerin ilgiyle dinlediği söyleşide öğrencilere okumanın faydalarını da anlatan Yenişehirlioğlu, ülkenin geleceğini çok okuyan öğrencilerin kurtaracağını söyledi.

Son Güncelleme: 27 Mart 2017 15:08

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER