Saadet Partisi'nde bayrak değişimi

Saadet Partisi Elazığ Keban İlçe Başkanlığına Mehmet Fırat getirildi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Son Dakika 23 Elazığ Haber - Sude Tuncel

Saadet Partisi İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ''İl Başkanımız Abdullah Akın, bir önceki Keban İlçe Başkanı Mürşit Çilingir'i İl İstişare Kuruluna atamış olup, Keban İlçe Başkanlığına Sayın Mehmet Fırat'ı atamıştır.'' denildi.

MEHMET FIRAT KİMDİR?

1963 yılında Elazığ'ın Keban ilçesine bağlı Üç Pınar köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Keban ilçesinde tamamlayan Fırat, lise eğitimini Elâzığ merkez Anadolu Meslek Lisesi Elektrik Elektronik bölümünde tamamladı. Vatani görevi olan askerlik vazifesini tamamladıktan sonra EUAŞ Karakaya Hidro Elektrik İşletme Müdürlüğünde Elektronik Baş teknisyeni olarak görev yaptı. 2007 yılında Keban HES İşletme santraline tayin oldu. 2014 yılında emekli olan Fırat evli ve altı çocuk babasıdır.

Mehmet Fırat milli görüş camiasında ise gençlik yıllarından itibaren aktif olarak içinde bulunan ve akabinde ilk olarak Keban ilçe yönetim kurulunda teşkilat başkanlığı ve başkan yardımcılığı akabinde Elazığ il yönetim kurulunda da görev alarak uzun yıllar boyunca milli görüş perspektifinden ayrılmadan Partimizin her kademesinde görev almıştır.
 

SON DAKİKA 23

HABERİ PAYLAŞ:
DİĞER HABERLER