“Saklı Cennet Tunceli’de Turizm” paneli

Bir çok üniversiteden katılımın olduğu Saklı Cennet Tunceli'de Turizm paneli yapıldı.

'Saklı Cennet Tunceli'de Turizm' paneli
Tunceli
Bir çok üniversiteden katılımın olduğu Saklı Cennet Tunceli'de Turizm paneli yapıldı.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Bir çok üniversiteden katılımın olduğu "“Saklı Cennet Tunceli’de Turizm” paneli yapıldı.

Turizm Haftası nedeniyle Munzur Üniversitesi Pertek Meslek Yüksek Okulu, Pertek Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü koordinatörlüğünde “Saklı Cennet Tunceli’de Turizm” konulu panel gerçekleştirildi. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen panelin açılış konuşmalarını Vali Yardımcısı Akın Zor ve Munzur Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rahmi Aydın yaptı.

Moderatörlüğünü Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Düriye Bozok’un yaptığı panelde konuşmacı olarak katılan İstanbul Arel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Derman Küçükaltan dünyada turistlerin tercihlerinin değiştiğini, medyanın olumsuz tanıtımı nedeniyle oluşan olumsuz imajın kırılması gerektiğini aktardı.

Konuşmacılardan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Çeken ise, Kırsal Turizmin Gelişimi, Önemi ve Tunceli Açısından Bir Değerlendirme adı altında sunumu gerçekleştirdi.

Turizmin dünyada barış ve güvenliğin sağlanmasında önemli bir faktör olduğunu belirten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cafer Topaloğlu da dünyadaki turizm hareketleri ve turizm gelirleri konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Panelin son konuşmacısı Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Düriye Bozok, turizmde artık yöresel gıdaların ön plana çıktığını, gastronomi turizminde yöreselliğin öneminin arttığını diye getirdi.

Panelin sonunda Vali Yardımcısı Akın Zor ve Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek katılımcılara çeşitli hediyeler verdi.

Son Güncelleme: 13 Nisan 2018 15:50

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER