Tıp Fakültesinde Mezuniyet

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 25. Dönem mezunlarını düzenlenen bir törenle uğurladı.

Tıp Fakültesinde Mezuniyet
Eğitim
Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 25. Dönem mezunlarını düzenlenen bir törenle uğurladı.

Haber Editörü: Son Dakika 23

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 25. Dönem mezunlarını düzenlenen bir törenle uğurladı.
 
Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan mezuniyet törenine, Fırat Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kazez, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Orhan, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Fırat Üniversitesi Yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı. 
 
Törende mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Birincisi Dr. Hüsna Öztürk, 6 yıllık zorlu bir eğitim sürecinin sonunda kendilerine verilen emekleri boşa çıkarmayacaklarını belirterek, bu uzun ve zorlu yolda kendilerine her türlü imkânı sağlayan anne-babalarına ve hocalarına şükran borçlu olduklarını söyledi. 
 
Mezuniyet töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Orhan ise, Fırat Üniversitesi’nin ülkenin saygın Tıp Fakülteleri arasındaki yerini aldığını belirterek, hekimlik mesleğinin saygın olduğu kadar zorlu bir meslek olduğunu söyledi. 
 
Prof. Dr. Orhan, “Kurulduğu 1983 yılından beri mezun ettiği 1782 tıp doktoru ve 911 uzman hekimi sağlık sistemine kazandıran fakültemiz, 
 
bugün ise 87 genç meslektaşımızı mezun etmenin haklı gururunu yaşamaktadır” dedi. 
 
İl dışında olması nedeniyle Tıp Fakültesi mezuniyet törenine katılamayan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise yayınladığı mesajında; 
 
“Mensubu olmaktan hep beraber gurur duyduğumuz Fırat Üniversitesi’nin hem Rektörü hem de Tıp Fakültesi’nin bir hocası olarak başarılarınızı kutluyor, tüm insanlığa, faydalı olacağınıza inanıyorum. 
 
Hekimlik mesleğinin ömür boyu fedakarlık gerektiren bir yaşam biçimi olduğunu tekrar hatırlatır, her zaman örnek insanlar olmanız gerektiğini unutmadan, bundan sonraki meslek hayatınızda hocalarınız dahil olmak üzere hepimizin yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. 
 
Eğitiminiz süresince emeği geçen tüm akademik ve idari personele şükranlarımı sunarken; tekrar mezuniyetinizin sizlere, ailenize ve tüm insanlığa hayırlı olmasını diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi. 
 
Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İrfan Orhan, hekimlik andını mezun öğrencilere okuttu. 
 
Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, mezun olan öğrencilere Fırat Üniversitesi yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından diplomalarının verilmesi ve ardından gerçekleştirilen kep atma töreni ile sona erdi. 
Son Güncelleme: 28 Haziran 2013 00:00
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

DİĞER HABERLER